Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy Izraelnek csökkentenie kell függőségét az Egyesült Államoktól, és önállóbbá kell tennie fegyvergyártását.

A BreuerPress és a HetiTV hírei 2026.06.24.Óriási lépést tettünk a működő és emberséges Magyarország felé, ugyanakkor szégyen és gyalázat, hogy a Fidesz-KDNP nemmel szavazott a magyar embereknek járó hatezer milliárd forint uniós forrásra, a független és szabad közmédiára, valamint a gyűlöletkeltő plakátok betiltására – közölte Magyar Péter miniszterelnök.

A Fidesz azt kezdeményezi, hogy az Országgyűlés gyermekvédelemmel foglalkozó vizsgálóbizottsága hallgassa meg Magyar Mártont és Bangó Sándor ügyvédjét, Litresits Andrást – közölte Panyi Miklós.

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy Izraelnek csökkentenie kell függőségét az Egyesült Államoktól, és önállóbbá kell tennie fegyvergyártását.

Nyugaton tisztában vannak azzal, hogy ha saját területükről indítanak támadást Oroszország ellen, akkor Moszkva válaszolni fog – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Belföldi hírek:

Egy évek óta alulfinanszírozott egészségügyi rendszert kell újra helyzetbe hozni úgy, hogy a beteg kerüljön az egészségügyi ellátás fókuszába, miközben az ágazat transzparensen működik – mondta az egészségügyi miniszter egy szakmai konferencián kedden, Budapesten. Hegedűs Zsolt kiemelte, az egészségügy a jelen kormányzat alatt prioritást élvez, az ágazat a „felső polcra” került. Bejelentette: Nemes Balázs Áron sebész, transzplantációs szakember fogja vezeti az Egészségügyi Minőségellenőrzési Hatóságot, amely hivatal független lesz a minisztériumtól és feladata a minimumfeltételek ellenőrzése, a minőségfejlesztés, a betegpanaszok kezelése, az innovációs és kutatás összehangolása. A miniszter megerősítette azt is, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Kaló Zoltán vezetésével valódi biztosító lesz az eddigi „egyszerű kifizetőhely helyett”.

Óriási lépést tettünk a működő és emberséges Magyarország felé, ugyanakkor szégyen és gyalázat, hogy a Fidesz-KDNP nemmel szavazott a magyar embereknek járó hatezer milliárd forint uniós forrásra, a független és szabad közmédiára, valamint a gyűlöletkeltő plakátok betiltására – közölte Magyar Péter miniszterelnök a közösségi-oldalán. A kormányfő a keddi parlamenti ülést értékelve hangsúlyozta, „nagyon fontos napon vagyunk túl, nagyon fontos szavazásokon a magyar Országgyűlésben”. Felidézte: hétfőn itt indult el a Tisztítótűz művelet, bemutatták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatukat, kedden pedig fontos javaslatokat szavaztak meg. Hangsúlyozta: „lesz újra szabad, független közmédia Magyarországon több évtized után”, ami egy óriási változás, teljesen át fog alakulni az elfogadott jogszabályok alapján a közmédia működése és felügyelete, „és persze a szabadságfoka”. „A Fidesz erre nemmel szavazott természetesen” – tette hozzá. Magyar Péter közölte, nagy többséggel elfogadta az Országgyűlés a gyűlöletkeltő plakátok teljes tilalmát és a tiszás képviselők szavazataival azt az óriási jogszabálycsomagot is, amely szükséges a 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozatalához.

A Fidesz azt kezdeményezi, hogy az Országgyűlés gyermekvédelemmel foglalkozó vizsgálóbizottsága hallgassa meg Magyar Mártont és Bangó Sándor ügyvédjét, Litresits Andrást – közölte Panyi Miklós. A fideszes képviselő jelezte: az erről szóló levelet eljuttatja Diószegi Juditnak, a vizsgálóbizottság tiszás elnökének. Kiemelte: politikai oldaltól függetlenül világosnak kell lennie, hogy fiatalokat, intézetben felnövő gyermekeket politikai célokra felhasználni helytelen, illetve elfogadhatatlan, ha ezért pénzt adnak vagy valamilyen más előnyt biztosítanak nekik. Ha arra vesznek rá gyermeket, hogy egy közéleti szereplővel szemben fogalmazzon meg bizonyos állításokat, az még egy szinttel magasabb kategória, és ha ez a nyilatkozat egy pedofil vád megtételére vonatkozik, minden politikai normalitáson túlmegy – hangsúlyozta. Panyi Miklós azt mondta: aljasság, ha anyagilag nehéz helyzetben lévő, mentálisan terhelt gyereket csapnak be, ahogy ez Bangó Sándor esetében is történt, hiszen több pénzt ígértek neki, mint amennyit kapott, és „belehúzták ebbe az ügybe”, ami miatt tönkremegy az élete.

Külföldi hírek:

Új szakaszba léphet az izraeli–libanoni viszony: kedden Washingtonban ültek tárgyalóasztalhoz a két ország küldöttségei, hogy a Hezbollah dél-libanoni lefegyverzéséről és – ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – az esetleges diplomáciai normalizációról egyeztessenek. A háttérben az Egyesült Államok, Katar és immár ismét Irán is aktív szerepet játszik. Az izraeli és a libanoni delegáció háromnapos washingtoni tárgyalássorozatra érkezik, amely két párhuzamos csatornán zajlik majd: politikai-diplomáciai, illetve katonai-biztonsági szinten. Az izraeli küldöttséget Yechiel Leiter, Izrael washingtoni nagykövete vezeti, aki elsősorban a politikai és diplomáciai kérdésekre fókuszál. A katonai egyeztetéseket külön tárgyalási körben Amichai Levin dandártábornok, az IDF stratégiai tervezési részlegének vezetője irányítja. A libanoni delegáció élén Nada Hamadeh Maawad, valamint a korábbi washingtoni nagykövet, Simon Karam áll. A tárgyalások központi témája a Hezbollah katonai infrastruktúrájának felszámolása Dél-Libanonban.

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy Izraelnek csökkentenie kell függőségét az Egyesült Államoktól, és önállóbbá kell tennie fegyvergyártását. A kormányfő a Gus Etzionban rendezett, tartalékos katonák számára szervezett tiszti tanfolyamon beszélt az izraeli fegyveripar önállósításának szükségességéről. „Nagyra értékelem a támogatást, amelyet Izrael amerikai barátaitól kapott, de meg kell szabadulnunk a függőségtől, és ki kell építenünk saját, független fegyverkezésünket” – mondta Netanjahu. „Meg kell szabadulnunk a függőségtől, tovább kell növelnünk erőnket, egyre több új technológiát kell bevezetnünk, és egyre több olyan parancsnoknemzedéket kell kiképeznünk, mint amilyenek az önöké is, mert végső soron ez határozza meg, hol tart majd az ország” – tette hozzá. Netanjahu kijelentése válasznak tekinthető JD Vance amerikai alelnöknek egy múlt heti nyilatkozatára. Vance egy sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az utóbbi hónapokban „az Izraelt védő fegyverrendszerek kétharmada” amerikai gyártmányú volt, és azokat az amerikai adófizetők pénzéből finanszírozták.

Külföldi hírek (Világ):

Ukrajna kezd fölénybe kerülni a harctéren, a levegőben és a tengeren is, miközben az ukrán drónok megállították az orosz szárazföldi előrenyomulást, és súlyos zavarokat okoznak az orosz logisztikában – jelentette ki Andrius Kubilius védelemért és űrpolitikáért felelős uniós biztos kedden Brüsszelben. Az európai védelmi és biztonsági csúcstalálkozót indító beszédében a biztos rámutatott: az ukrán drónok a frontvonalaktól akár 300 kilométerre is képesek megbénítani az orosz hadsereg utánpótlását. Az uniós biztos szerint Ukrajna már nem csupán a nemzetközi támogatások kedvezményezettje, hanem maga is hozzájárul más országok védelméhez.

Irán nem engedélyezi a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) ellenőreinek a belépést a tavaly júniusi háborús konfliktusban megrongálódott nukleáris létesítményeibe – jelentette ki az iráni külügyi szóvivő. Teheráni sajtótájékoztatóján Eszmail Bagai elmondta: a svájci amerikai-iráni megbeszéléseken az iráni delegáció nem találkozott Rafael Grossival, a NAÜ vezetőjével sem. Nem sokkal korábban Donald Trump amerikai elnök a közösségi médiában közzétett bejegyzésében arról tájékoztatott, hogy a síita állam „teljesen és tökéletesen” beleegyezett „a legmagasabb szintű” ellenőrzésbe, „örök időkre”, „nukleáris őszinteségnek” nevezve a gesztust. Az elnök kiemelte: ha mégsem így lenne, „nem lennének további tárgyalások sem”. J.D. Vance amerikai alelnök szintén úgy nyilatkozott, hogy a svájci tárgyalásokon megegyeztek az ellenőrök belépéséről, jóllehet hangsúlyozta, hogy még nem készült el az erre vonatkozó ütemterv.

Újabb kormányalakítási egyeztetések kezdődtek a román elnöki hivatalban kedden, miután a bukaresti parlament hétfő éjjel elutasította az Adrian Vestea miniszterelnök-jelölt által javasolt kormány beiktatását. Nicusor Dan államfő politikai súlyuk sorrendjében konzultál a parlamenti pártokkal a kormányválság lehetséges megoldásáról. Közösségi média-oldalán az elnök azt írta: azt kéri a pártoktól, hogy térjenek vissza a párbeszédhez, az észszerű magatartáshoz, és kössenek megállapodást a parlamenti többség kialakításáról. „Ne azt magyarázzák, hogy miért nem tudnak többséget létrehozni” – tette hozzá. Dan szerint Romániának kormányra van szüksége, de a Nyugat-barát irányvonal megőrzése továbbra is egyértelmű feltétel. A legnagyobb parlamenti frakcióval rendelkező Szociáldemokrata Párt (PSD) jelezte az államfőnek, hogy kész magára vállalni a kormányzás felelősségét, ha kisebbségi kormánya megkapja a parlament felhatalmazását.

Franciaországban megdőlt az éjszakai melegrekord: keddre virradóra regisztrálták a legmelegebbet a mérések 1947-es kezdete óta – jelentette be a meteorológiai szolgálat, a Météo-France. Párizsban az Eiffel-torony a hőség miatt kedd délután 4 órakor bezárt a szokásos 0 óra 45 perc helyett. „Muszáj alkalmazkodnunk a nagy hőséghez, elsőbbséget élvez a dolgozóink és a látogatóink biztonsága” – mondta az Eiffel-tornyot üzemeltető cég, a Sete több különböző hírügynökségnek. A párizsi Louvre Múzeum is bejelentette, hogy a nap legforróbb óráiban tapasztalható emelkedő hőmérséklet és a nehéz látogatási és munkakörülmények miatt a világ legnagyobb múzeuma szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett. A Météo-France tájékoztatása szerint hétfőn az országos átlagos legmagasabb hőmérséklet elérte a 37,8 Celsius fokot, ez volt „a legmelegebb délután” az országban.

Nyugaton tisztában vannak azzal, hogy ha saját területükről indítanak támadást Oroszország ellen, akkor Moszkva válaszolni fog – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök, amikor kedden Kremlben katonai egyetemek végzőseit fogadta. „Egyelőre nem jutottak el odáig, hogy saját területükről bármit is elindítsanak. Tisztában vannak azzal, hogy válaszcsapás fog következni. Mindenki tisztában van ezzel, vagy tisztában kell lennie vele” – mondta. Putyin hangsúlyozta: Oroszország készen áll arra, hogy gyorsan és megfelelő módon reagáljon bármilyen külső vagy belső fenyegetésre. Mint mondta, európai országokban az utóbbi időben nyíltan beszélnek arról, hogy háborúra készülnek Oroszország ellen, és ezt a militarizálódást az állítólagos fenyegetéséről szóló „hazug állításokkal” igazolják az európai politikusok. Az elnök párhuzamot vont a második világháborúval, amelyben Németország a Szovjetunió elleni támadása után megpróbálta Moszkvát a Nyugat elleni agresszióval megvádolni.

Időjárás:

Ma is mindenütt napos, forró időre készülhetünk. Este nyugodt, csillagfényes lesz az égbolt. A hőmérséklet jellemzően 31 – 35 fok körül alakul.

A tartalmi összefoglaló mesterséges intelligencia felhasználásával készült.