Robbanás egy jeruzsálemi buszon, a mentőszolgálatok szerint 21 megsebesültek.

ROBBANÁS TÖRTÉNT A 12-ES EGED JERUZSÁLEMI BUSZON, 21-EN MEGSEBESÜLTEK

Robbanás történt hétfőn egy jeruzsálemi buszon, az izraeli mentőszolgálatok szerint 21-en  megsebesültek.
Jeruzsálem délnyugati részén fekvő Hebron úton egy üres buszban lépett működésbe egy robbanószerkezet, és a detonáció következtében a közelben lévő busz utasai sebesültek meg, ketten válságos állapotban vannak.
21 פצועים בפיגוע באוטובוס בירושלים
מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, עדכן כי מטען חבלה התפוצץ באוטובוס בכניסה לשכונת תלפיות. 21 בני אדם ששהו באוטובוס ובכלי רכב נוספים נפצעו מהפיצוץ, בהם שניים קשה ושבעה בינוני. נבדק אם אחד הפצועים הוא מחבל מתאבד. נתניהו: „נבוא חשבון עם הטרוריסטים”

 

צילום : מדברים תקשורת, עומרי אפרים

21 נפגעים בפיצוץ באוטובוס בירושלים

טרור האוטובוסים חוזר לירושלים: 21 בני אדם נפגעו הערב (יום ב’) מפיצוץ שאירע באוטובוס ברחוב משה ברעם בכניסה לשכונת תלפיות בסמוך לצומת פת בירושלים. בין הנפגעים גם נוסעים בכלי רכב נוספים שחלפו במקום. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי, עדכן כי מטען חבלה התפוצץ באוטובוס. ממד”א נמסר כי חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי לנפגעים, בהם שניים במצב קשה, שבעה במצב בינוני והיתר במצב קל. הנפגעים פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בבירה. לאחד הנפגעים נשקפת סכנת חיים. 

עוד על הפיגוע:

מכבי האש: לא ראינו פיגוע שכזה מאז האינתיפאדה השנייה

השיחה למד”א: „החלון מרוסק, פצועים יורדים מהאוטובוס”

 

ממשטרת ירושלים נמסר בתחילה כי אוטובוס ללא נוסעים עלה באש וכי הנפגעים שהו באוטובוס שעמד בסמוך. בשל כך לא היה ברור בשלב ראשון אם מדובר בפיגוע או בכשל טכני. גורמים במשטרה ציינו כי „הפיצוץ היה באוטובוס הריק בחלק האחורי. חבלנים מעריכים שמדובר במטען”.

 

במערכת הביטחון בודקים את האפשרות שאחד הפצועים הוא מחבל מתאבד, אך נכון לעכשיו לא ניתן לקבוע זאת בוודאות. בבית החולים שערי צדק אישרו שעל אחד הפצועים נמצאו ברגים, מאפיין של מטעני חבלה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו איחל החלמה לנפגעים ואמר בהתייחסו לפיגוע: „נאתר מי הכין את מטען החבלה הזה, אנחנו נגיע למשלחים ונגיע למי שעומד מאחוריהם. נבוא חשבון עם הטרוריסטים הללו. אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, טרור של סכינים, טרור של ירי, טרור של מטענים, של טילים וגם טרור של מנהרות”. נתניהו אמר את הדברים באירוע בבנימינה לציון 85 שנה להקמת האצ”ל.

 

בחמאס אמרו בעקבות הפיצוץ בירושלים כי „אנו מברכים על הפיגוע בירושלים ומחשיבים אותו כתגובה טבעית לפשעיה של ישראל ובמיוחד כתגובה להוצאות להורג בשטח ולטינוף של מסגד אל-אקצה”.

 

פיצוץ באוטובוס בירושלים: השיחה למד”א

מפקד מחוז ירושלים הלוי עדכן בזירת הפיגוע כי „אנחנו כרגע מדברים על זירה של מטען חבלה שהתפוצץ בתוך אוטובוס, אוטובוס נוסעים, קו 12 שמגיע מצפון לדרום לכיוון מרכז העיר. אנחנו בודקים ראשית מהיכן הגיע המטען, מי הניח אותו, איך הוא הגיע לאוטובוס. לא הייתה לנו התרעה ממוקדת על המטען הזה. אנחנו בהיערכות מלאה בעיקר לקראת החגים וערוכים לכל תרחיש”.

 

הלוי אמר עוד כי „אנחנו לא יכולים להצהיר פה כרגע שמדובר על מפגע או מחבל מתאבד. הנתונים העובדתיים מדברים על מטען חבלה שמתפוצץ בתוך אוטובוס. אני מניח שבהמשך נוכל לזהות באופן ודאי מי הניח את המטען. ירושלים, כפי שכולם יודעים, ערוכה זה חודשים ארוכים לגל גדול מאוד של אירועים עם הרבה מאוד נפגעים,. השוטרים פה פרוסים לאורך ולרוחב בכל מקום. אנחנו נעזרים בכוחות של כל משטרת ישראל מכל המחוזות. כבר היום יש לנו תגבור גדול מאוד ואנחנו מתכוננים לקראת האירועים הקרובים”.

 

זירת האירוע בירושלים, הערב (צילום: ירדן לייטנר)

זירת האירוע בירושלים, הערב(צילום: ירדן לייטנר)

 ()

מפת האזור ()

מפת האזור

 (צילום: עומרי אפרים)

(צילום: עומרי אפרים)

 (צילום: גיל יוחנן)

(צילום: גיל יוחנן)

ממשטרת ירושלים נמסר כי „אוטובוס אגד שיצא מדרום העיר, הגיע לרחוב משה ברעם. ככל הנראה נשמע פיצוץ והאוטובוס החל לעלות באש. אוטובוס נוסף שהיה בסמוך ורכב פרטי נפגעו אף הם. כוחות משטרה, חבלנים וחוקרים בזירת האירוע, כוחות משטרה עורכים סריקות באזור”.

 

דובר מד”א, זכי הלר, עדכן במשדר המיוחד באולפן ynet כי „רוב הנפגעים סובלים מכוויות ושאיפת עשן, והשאר נכוו”. דובר מחוז ירושלים במשטרה, סגן ניצב אסי אהרוני, אמר: „אנחנו מנסים לברר מה מקור הפיצוץ בתוך האוטובוס. מוקדם לקבוע אם היה מטען או כל דבר אחר שיכול היה לגרום לפיצוץ. לא נמצא רסס בזירה. אנחנו בכוחות מתוגברים, ומנסים לברר מה היה כאן. בכל מקרה, אנחנו קוראים לציבור להמשיך לגלות ערנות”.

 

ד”ר עפר מרין, מנהל מערך הטראומה בבית החולים שערי צדק, עדכן כי „מהאירוע שקרה הגיעו שמונה פצועים. פצוע אחד במצב קשה מאוד מורדם ומונשם אחרי ניתוח. הוא סובל מפגיעת גפיים קשה ולצערנו נשקפת לו סכנת חיים. יתר הפצועים במצב קל עד בינוני, כולם סובלים מכוויות בדרגות שונות אך מצבם טוב”.

 

פרופ’ אבי ריבקינד, מנהל האגף לרפואה דחופה בבית החולים הדסה עין כרם, אמר כי „מתווה הפגיעה מוכר מפיגועים קודמים בירושלים. יש פצעי חדירה, ראינו בצילומים הוצאנו מסמר ואומים. שאר הפגיעות בעיקר כוויות”.

 

אשר בצלאל, אביו של עקיבא (13) שנפצע בפיצוץ באורח קל, אמר כי „ברוך השם מצבו טוב, הוא נבהל אבל הוא ערני וזוכר את הפיצוץ. הוא עלה לאוטובוס וישב מקדימה, היה פיצוץ אדיר מאחור. אנשים צרחו, היו פצועים ודם, הטלפון הנייד עף לו מהיד. הייתי בבית, שמעתי על הפיצוץ וידעתי שהילד ישב על האוטובוס. פרמדיק התקשר אליי ואמר שהבן בדרך לבית החולים ושמצבו טוב. יש לו קצת שריטות והוא מבוהל אנחנו מקווים שהוא ישתחרר הביתה עוד היום”.

 (צילום: עומרי אפרים)

(צילום: עומרי אפרים)

 ()

אחד הפצועים מגיע לבית החולים הדסה עין כרם (צילום: יואב דודקביץ')

אחד הפצועים מגיע לבית החולים הדסה עין כרם(צילום: יואב דודקביץ’)

פינוי לבית החולים שערי צדק (צילום: אלכס קולומויסקי)

פינוי לבית החולים שערי צדק(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

A helyi rendőrség  információi  terrortámadás történt, Az elmúlt időszakban megszaporodtak palesztinok izraeliekkel szembeni, főként késeléses támadásai. A hétfői támadás miatt  felerősödtek azok a félelmek, hogy ismét rendszeressé válhatnak a Jeruzsálemet tíz évvel ezelőtt megrázó öngyilkos merényletek.

A rendőrség képviselője a katonai rádióban kijelentette, hogy nem volt előzetes figyelmeztetésük egy efféle terrormerényletről, de a város lakói a pénteken kezdődő nyolc napos pészah ünnepre készülődnek, és ezért ezekben a napokban fokozott készültség lépett életbe.