Már csak pár napig látható a „,,Buchenwald elfeledett asszonyai” című kiállítás

A kiállítás a Harmadik Birodalom koncentrációs táboraiba hurcolt és rabszolgamunkára fogott nőknek, szűkebb értelemben az 1944-ben


Már csak pár napig látható a „Buchenwald elfeledett asszonyai” című kiállítás

 

buchenwald_fahidi__va_cimlap.JPG„Buchenwald elfeledett asszonyai„ címmel  figyelemre méltó kiállítás látható a Magyar Zsidó Múzeumban a Buchenwald Emlékhely Alapítvány (Németország) vándorkiállításaként.
 

Mazsihisz

„Buchenwald elfeledett asszonyai„ címmel  figyelemre méltó kiállítás látható a Magyar Zsidó Múzeumban a Buchenwald Emlékhely Alapítvány (Németország) vándorkiállításaként.


buchenwaldelfelejtettasszonyai_fahidi__va.JPG
Fahidi Éva

Buchenwald a német kultúra és humanizmus szimbólumaként is ismert Weimar közvetlen tőszomszédságában található, annak a Weimarnak, amely Goethének, a német költőfejedelemnek a szülővárosa volt.
A buchenwaldi koncentrációs tábor a náci Németország egyik első, 1935-ben alapított munkatábora volt, ahol a foglyokat Thyssen-, a Krupp-, az I. G. Farben, a Siemens-műveknek a német hadigazdaságot kiszolgáló óriási hadiüzemeiben dolgoztatták, embertelen körülmények között.
A kiállítás a Harmadik Birodalom koncentrációs táboraiba hurcolt és rabszolgamunkára fogott nőknek, szűkebb értelemben az 1944-ben (döntően Auschwitzból) Buchenwaldba hurcolt, javarészt magyar zsidó lánynak és asszonynak a sorsáról szól, táborbeli megpróbáltatásaikról, szenvedéseikről, és a túlélésért vívott elemi küzdelmükről.
A kiállítás erőssége, hogy a magyar, francia, lengyel, német, stb. túlélők személyes történetein keresztül, gazdag fotóanyag bemutatásával informálódhatunk.
A kiállításon megtekinthető a tábor egyik túlélőjével, Fahidi Évával készült interjú. A ő Anima Rerum, a Dolgok Lelke című pár évvel ezelőtt megjelent nagyszerű könyve akármelyikünk családregénye is lehetne.

A kiállítás 2010. március 12-éig tekinthető meg