A családügyek a jövőben is kiemelt szerepet kapnak a kormányzás és a törvényalkotás területén

A családügyek a jövőben is kiemelt szerepet kapnak a kormányzás és a törvényalkotás területén

Dunai Mónika, a Fidesz országgyűlési képviselője, a frakció családügyi kabinetjének új vezetője a Heti Tv Pirkadat című műsorában beszélt új munkájáról, a családoknak és a pedagógusoknak nyújtott támogatásokról.

A képviselő beszámolt arról, hogy miután a kormány döntése értelmében Novák Katalin a családügyekkel foglalkozó miniszter lett, így a Fidesz-KDNP frakciószövetségben a családügyi kabinet vezetését átvette a miniszter asszonytól. Mint hozzátette, nagy megtiszteltetés ez számára, hiszen a családügyek a jövőben is kiemelt szerepet kapnak a kormányzás és a törvényalkotás területén. Dunai Mónika megerősítette, ahogy a kormányfő is többször kiemelte, az éle nem állhat meg, ami jelen esetben azt is jelenti, a koronavírus-járvány alatt is folytatódnak a családtámogatási programok, ahogy minden erejével azon dolgozik a kormányzat, hogy a gazdaságot újra talpraállítsák. A politikus hozzátette, az őszi ülésszak során számos olyan törvény kerül a Parlament elé, amelyek kifejezetten a családok védelmét szolgálják az eddigiek mellett. Már csak azért is, mert ahogy azt a nemrégiben kinevezett családügyi miniszter is elmondta, egy soha nem látott otthonteremtési program kidolgozását indította el a kormány, de mellett a Családvédelmi Akcióterv 2 is készülőben van már.

Az Állami Számvevőszék elnöke egy interjúban megemlítette, elképzelhetőnek tartja azt is, hogy majd a személyi jövedelemadót egyszámjegyűre csökkentsék, arra a kérdésre, hogy ez-e a családok támogatásának a helyes útja, netán a speciális kedvezmények további növelése, megjegyezte, erről elsősorban a gazdasági élet szereplőinek kell vitát kezdeni. Akármelyik verzió mellett döntenek, az a fontos, hogy a családok jobban járjanak.

Dunai Mónika beszélt a kötelező óvodáztatásról, kiemelve azt, csak jó tapasztalatokat lehetett eddig szerezni, főleg azokon az elmaradottabb kistelepüléseken, ahol ez korábban kevésbé volt megszokott. Bármennyire is szeretik a szülők a gyermeküket, az iskolára úgy kell felkészíteni őket, hogy minél kisebb legyen a lemaradásuk. Már az óvodában megtanulják a közösségi szabályokat. Szerencsére a szülők megértették, nem kötelezőség miatt érdemes a gyerekeket óvodába járatni, hanem azért a pluszért, amit ott kapnak. Persze az is igaz, hogy ehhez a munkához jó óvodapedagógusokra, iskolai pedagógusokra van szükség, egy olyan szakmára, aminek a szülők előtt is megvan a presztízse. Talán a tavaszi karantén arra is alkalmat adott, hogy a szülők beleláttak abba a hatalmas és felelősségteljes munkába, amit a pedagógusok végeznek. Dunai Mónika megjegyezte, a kormány annyit tud mindehhez hozzátenni, hogy jelentős béremelést hajtott végre ezen a területen is, ahogy mellette megalkotta a pedagógus életpályamodellt.