Gulyás Gergely emlékeztetett, XIII. Leó pápa pusztító pestisnek nevezte a kommunizmust,

AZ AKCIÓ FEDŐNEVE: LENIN – KIÁLLÍTÁS A TERROR HÁZA MÚZEUMBAN

 

A ma megnyíló kiállítással is annak a küldetésnek tesz eleget a Terror Háza Múzeum, hogy mítosztalanítsa a kommunista múltat és annak valóságát mutassa be – hangsúlyozta Gulyás Gergely.

A Fidesz frakcióvezetője emlékeztetett, XIII. Leó pápa pusztító pestisnek nevezte a kommunizmust, amely az emberi társadalom velejét támadja meg és sorvasztja el. Hozzáfűzte, legnagyobb nemzeti tragédiáink egyike, hogy nekünk, magyaroknak saját bőrünkön kellett 40 éven keresztül megtapasztalnunk ennek az állításnak az igazságát.

„HOGY MAGYARORSZÁGON MÁRA EVIDENCIA A KOMMUNIZMUS ELÍTÉLÉSE, AHHOZ BÁTOR LÉPÉSEKRE ÉS KOMOLY MUNKÁRA VOLT SZÜKSÉG.”

Gulyás Gergely elmondta, ez igazság egyszer kimondatik, legyen az bármilyen fájdalmas. A Terror Háza Múzeum küldetése abban rejlik, hogy tárja fel, mondja ki, mutassa be az igazságot, a Magyarországot a múlt században sújtotta önkényuralmi rendszerekről – fűzte hozzá.

A kormánypárti politikus felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon mára evidencia a kommunizmus elítélése, de ahhoz bátor lépésekre és komoly munkára volt szükség. Ilyen bátor lépés volt a Terror Háza Múzeum létrehozása, mely teljes balliberális ellenszélben történt – fogalmazott Gulyás Gergely, hozzátéve, elmondhatjuk, hogy a mögöttünk hagyott másfél évtizedben azok illeték a legigaztalanabb vádakkal a Terror Házát, akiknek soha nem volt erőssége a múlttal való szembenézés és az igazság kimondása.

Fotó: fidesz.hu

Gulyás Gergely kitért arra, hogy 1917. november 7-én Petrográd lakossága nagy részének fel sem tűnt a később nagy októberi szocialista forradalomnak nevezett bolsevik hatalomátvétel. Emlékeztetett arra is, hogy ma már tudható, hogy Lenin a Német Császárság segítségével érkezett Oroszországba, azzal a megbízással, hogy a németekkel harcoló birodalmat kivezesse a háborúból. Ez a rövid távú cél teljesült, Lenin és társai hatalomra kerülésének azonban máig több mint 100 millió halott lett a hosszabb távú következménye – hangsúlyozta Gulyás Gergely.

A kormánypárti politikus leszögezte, 1956 hőseinek áldozatára volt szükség ahhoz, hogy a szovjet kommunista béklyó illegitim volta egyértelmű legyen mindenki számára. Hozzátette, hogy mindezt túlélhettük és demokráciában és szabadságban élhetünk, arra kötelez bennünket, hogy az igazságra emlékezzünk és ezért kiemelkedően fontos a mai kiállítás is.

Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója jelezte, sokan állítják még ma is, hogy a cél nemes volt, csak a megvalósításba csúszott hiba. Ki kell azonban mondani: Lenin és társainak célja a kezdetektől fogva emberellenes és velejéig gonosz volt, miközben nem szocialista forradalmat hajtottak végre, hanem megbízójuk pillanatnyi érdekének feleltek meg, államcsínyt végrehajtva – tette hozzá.