MOST A SOROS-TERV LÉTÉT VITATJA A BALOLDAL
Most, amikor a betelepítésre vonatkozó szándék itt van előttünk, akkor a Soros-terv létét vitatja a baloldal – fogalmazott Gulyás Gergely napirend előtti felszólalásában.
Voltak bizonyos kétségeim azzal kapcsolatosan, hogy kell-e nekem a frakció vezetését vállalni, de ha bárki szólt volna, hogy ez automatikusan az MSZP miniszterelnök-jelöltjének a visszalépésével jár együtt, akkor semmilyen kétségem nem lett volna – jelentette ki a mai napon a Fidesz frakcióvezetői posztját átvevő Gulyás Gergely Botka László lemondásával kapcsolatban. Hozzátette: vannak a szocialista párt sorain belül ennél autentikusabb magyarázatok is; Szanyi Tibor például azt fejezte ki, hogy Botka László saját közvetlen környezete számára is jól érzékelhetően megijedt, és ennek köszönhető a visszalépése.
„A SOROS-TERV LÉTE NEM HITBELI KÉRDÉS, HANEM OLVASNI TUDÁS KÉRDÉSE; A SZERZŐ MAGA ÍRTA LE, ELEGENDŐ ELOLVASNI.”
Nem akarunk ezekbe a vitákba a szükségesnél mélyebben belefolyni, de azt látjuk, míg a baloldal 6-7 hónappal a választás előtt teljes káoszba süllyedt, addig az ország legfontosabb kérdéseire ugyanúgy képtelenek választ adni, ahogyan egy vagy két évvel ezelőtt sem adtak – fogalmazott a Fidesz frakcióvezetője.
Elmondta, két évvel ezelőtt azt hallottuk, hogy nem valódi probléma a bevándorlás, a kormánypártok erőltetik, ehhez képest a lengyel, a német és az osztrák választási kampányban sem volt fontosabb kérdés a bevándorlásnál.
Gulyás Gergely emlékeztetett arra is, tavaly a népszavazást megelőzően azért buzdítottak távolmaradásra a baloldal képviselői, mert az állították, hogy nincs kötelező kvóta. Ezzel kapcsolatban idézte a szocialista politikusokat. Tóth Bertalan azt mondta, hogy kötelező betelepítési kvóta nincs, és nem is lesz; Újhelyi István is közölte, nincs és nem is lesz semmilyen kötelező kvóta; Kunhalmi Ágnes szerint a kvótáról szóló népszavazási kérdés kamu, hiszen nincs és nem is lehet kötelező kvóta – sorolta.
Felhívta a figyelmet arra, ehhez képest szeptember 6-án az Európai Unió Bírósága döntést hozott arról, hogy fennáll a kötelező kvóta 120 ezer emberre vonatkozóan, és ott van Európai Parlament asztalán az Európai Bizottság előterjesztése, mely ezt a mechanizmust tenné felső korlát nélkülivé. Jobb lett volna talán, ha az elmúlt évben önök nem arra játszanak, hogy érvénytelen legyen a népszavazás, hanem abban segítettek volna, hogy a magyar nemzet egységesen tudjon fellépni a létező uniós terv ellen – mondta a Fidesz frakcióvezetője a baloldali képviselőknek, hozzátéve: most azt látjuk, amikor a betelepítésre vonatkozó szándék itt van előttünk, akkor vitatják a Soros-terv létét. Megjegyezte, a Soros-terv léte nem hitbeli kérdés, hanem olvasni tudás kérdése; a szerző maga írta le, elegendő elolvasni.
Fotó: fidesz.hu
Gulyás Gergely aláhúzta, a bevándorlás sorskérdés az ország és Európa szempontjából. Tudomásul vesszük, hogy az unión belül vannak országok, melyek eltérő választ adnak a bevándorlás kérdésére, de mi ragaszkodunk ahhoz, hogy Magyarország is saját választ adhasson – fogalmazott a képviselő. Felhívta a figyelmet arra, a bevándorlásban nem ruháztunk át semmilyen hatáskört az Európai Unióra, a menekültügyben igen. Nem mi voltunk azok, akik összekevertük a migránsokat a menekültekkel; az Európai Bizottság ünnepelte 2015 nyarán az anarchiát, a schengeni-szerződés lábbal tiprását tartotta jó európai magtartásnak és azok voltak a rossz tagállamok, döntően Magyarország, aki úgy gondolta, hogy teljesíti a nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségeit – jelentette ki.
Most, amikor a kötelező, felső korlát nélküli kvóta terve továbbra is az asztalon van, akkor jó lenne, ha teljes összefogást lehetne létrehozni legalább a bevándorlás kérdésében, és nem vitatnák sem a kötelező kvóták tényét, sem pedig a Soros György által írásba foglal terv létét – fogalmazott a frakcióvezető.
A világnap alkalmából Gulyás Gergely a Fidesz-frakció nevében tiszteletét fejezte ki az idősek felé.
Dömötör Csaba államtitkár szintén úgy fogalmazott, az ellenzéki pártok „kánonban zengik”, hogy Sorosnak nincs is semmilyen terve. Korábban a bevándorlásról és a kvótákról mondták ugyanezt – emlékeztetett, hozzáfűzve, hogy az ellenzék „valóságtagadó” álláspontját tucatnyi tény cáfolja, például a kvótaperben született ítélet. Szavai szerint az ellenzék kormányon megengedné a betelepítéseket. „Az illegális bevándorlás elleni küzdelemben (…) az ellenzéki pártokra a továbbiakban sem számíthatunk”, ezért fordul a kormány a választókhoz a nemzeti konzultáción – közölte.