Az egyházi kulturális örökség turisztikai fejlesztésére nyílik lehetőség 7,3 milliárd forintos keretösszegig

Az egyházi kulturális örökség turisztikai fejlesztésére nyílik lehetőség 7,3 milliárd forintos keretösszegig a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében.

cimer.hu

A pályázaton 200 millió és 1,5 milliárd forint közötti vissza nem térítendő támogatás nyerhető el – tájékoztatta Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t hétfőn.

 A támogatás az egyházi kulturális értékek, vallási turisztikai helyszínek fejlesztésével hozzájárul a magyarországi kulturális értékek megőrzéséhez, fenntartásához és bemutatásához.

„A TÁMOGATÁS AZ EGYHÁZI KULTURÁLIS ÉRTÉKEK, VALLÁSI TURISZTIKAI HELYSZÍNEK FEJLESZTÉSÉVEL HOZZÁJÁRUL A MAGYARORSZÁGI KULTURÁLIS ÉRTÉKEK MEGŐRZÉSÉHEZ, FENNTARTÁSÁHOZ ÉS BEMUTATÁSÁHOZ.”

A fejlesztésekkel kapcsolatos általános elvárás a komplex szolgáltatásokat nyújtó vonzerő kialakítása, látogatószám és költés generálása.

Támogatható a legalább három megyei szintű területegységet átfogó, egységes vallási tematikához kapcsolódó öt, vagy annál több állomásból álló hálózatok fejlesztése, a fejlesztés helyszínei közül legalább az egyik településnek jelentős turisztikai célpontnak kell lennie – emelte ki az államtitkár.

Rákossy Balázs kifejtette, a vallási motivációjú utazások fő céljai a kegyhelyek és zarándokhelyek, illetve egyre inkább az egyéb vallási tematikus utak is.

Ez elsősorban zarándoklatokat, vallási eseményeken való részvételt jelent, ugyanakkor a vallási turizmus helyszíneinek felkeresése történhet kulturális, nem pedig kifejezetten vallási okból is.

Az épített örökségként számon tartott egyházi helyszínek a városlátogatók programjának is fontos részei, ahogy a templomok műkincseinek bemutatása is sok érdeklődőt vonz.

A látogatók ezeken a helyszíneken is igénybe vesznek turisztikai szolgáltatásokat, ami hozzájárul a turisták költésének növeléséhez – hangsúlyozta.