Palesztin terrorhullám ,késelés Jeruzsálem óvárosában

Újabb palesztin terrorhullám  az izraeli fővárosban

פצועים אנוש וקשה בפיגוע בירושלים, שוטרות ירו במחבלים
שני מחבלים דקרו אזרחים בשער יפו בירושלים. שוטרות מג”ב זיהו את הדוקרים, הסתערו לעברם וחיסלו אותם. שני בני אדם נפצעו קשה מהדקירות, אחד נפצע אנושות מירי – ונבדק אם נפגע מאש כוחות הביטחון. הוא בסכנת חיים וטרם זוהה: מוגדר בינתיים כאלמוני. תיעוד: אזרח מכה במוט את אחד המחבלים

תיעוד: השניות האחרונות אחרי הפיגוע

פיגוע דקירה בשער יפו בירושלים: שני מחבלים דקרו בצהריים (יום ד’) שני בני אדם בבירה. שוטרות מג”ב ירו במחבלים וחיסלו אותם. ככל הנראה, מהירי נפגע אזרח נוסף ומצבו הוגדר אנוש. מצבם של פצועי הדקירה הוגדר קשה. הם פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם. ד”ר יוסף אלברטון, מנהל יחידה כירורגית ב’ בשערי צדק, סיפר כי פצוע הירי שהגיע במצב אנוש, הובהל לחדר הניתוח, ופצוע נוסף מדקירות גב צפוי להיכנס אף הוא לניתוח. הפצוע אנוש, שנמצא בסכנת חיים, עדיין לא זוהה, ומוגדר בינתיים אלמוני. בתיעוד של השניות לאחר הפיגוע נראה אזרח מכה במוט את אחד המחבלים.

סנ”צ אסי אהרוני, דובר מחוז ירושלים, סיפר כי בשער יפו מוצבות שוטרות מג”ב במשימת אבטחה, והן הבחינו בקהל שרץ לכיוונן בבהלה. „הן הבינו מייד שמתרחש אירוע ורצו באומץ רב, זיהו שני מחבלים עם סכינים בזמן שדקרו את אחד הנוכחים שם. הן ירו במדויק לעברם ובעצם מנעו פגיעה בהרבה יותר חפים מפשע”.

אהרוני דיוח כי ייתכן שפצוע הירי שהובהל לבית החולים נפצע מאש כוחותינו. „השוטרים מאוד מאומנים ומאוד מיומנים, אבל יכול להיות שנפגע אדם מירי. עם זאת, נמנע פה פיגוע גדול הרבה יותר בזכות הפעולה ההירואית שלהן”.

שמו של אחד מהמחבלים הוא ענאן חמאד, צעיר בן 20 ממחנה הפליטים קלנדיה. חמאד ריצה תקופת מאסר בכלא הישראלי לאחר שבשנת 2010 הגיע למחסום קלנדיה עם סכין במטרה להיעצר. בחקירתו אז סיפר כי הגיע למחסום לאחר שהוכה באופן תדיר על ידי אביו. המחבל השני הוא עיסא עסאף, בן 21, גם כן ממחנה הפליטים קלנדיה שנכלא בישראל בשנת 2015 בשל מעורבות בטרור עממי.

הפיגוע בירושלים: דובר המחוז מדווח

 (צילום: AFP)

(צילום: AFP)
 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 (צילום: AFP)

(צילום: AFP)
 (צילום: TPS, הלל מאיר)

(צילום: TPS, הלל מאיר)
 (צילום: דוברות מד"א ירושלים)

(צילום: דוברות מד”א ירושלים)

צילום: ניצן דרור וניר כהן

פיגוע בירושלים: 3 נפצעו ליד שער יפו

 (צילום: TPS, הלל מאיר)

(צילום: TPS, הלל מאיר)
 (צילום: TPS, הלל מאיר)

(צילום: TPS, הלל מאיר)
זירת הפיגוע בשער יפו  ()

זירת הפיגוע בשער יפו 

כונן מד”א חובש בכיר נאסר זחימאן, חלף במקום וסיפר כי בעת עבודתו כמורה נהיגה, „עברתי וראיתי התקהלות, בהתחלה חשבתי שזו קטטה אבל פתאום ראיתי מג”בניקים רצים ושמעתי יריות. מייד הבנתי שזה פיגוע. עצרתי את הרכב בצד, במקום שכבו ארבעה פצועים”. פרמדיק מד”א אהרון אדלר הגיע למקום וסיפר: „גבר כבן 45 שכב מחוסר הכרה, סבל מפציעות דקירה בפלג גופו העליון. מצבו הוגדר אנוש”.

אהרוני הוסיף כי משטרת ירושלים פועלת בכוחות מתוגברים, ולדבריו „הנטרול המהיר של כל האירועים הוא תוצאה ישירה של הפריסה המבצעית הזו, שמאפשרת לנו להגיע לכל אירוע ולנטרל אותו מיידית”.

מקום הפיגוע (צילום: google maps)

מקום הפיגוע(צילום: google maps)

בתחילת השבוע אירע ניסיון פיגוע בחסם שוטר, עמדה של כוחות הביטחון המוצבת בחברון: מחבלת ניסתה לדקור חייל אך לא הצליחה ואז נורתה בידי חיילים מחטיבת גבעתי המוצבים במקום. היא טופלה בזירה.

יום קודם לכן, בשבת, דקר מחבל פלסטיני ארבעה בני אדםברעננה, ונלכד בידי כוחות הביטחון בחצר בית ברחוב רמח”ל הסמוך. גבר כבן 40 נפצע בינוני מדקירות בבטנו ושלוש נשים נפצעו קל. הדוקר, פלסטיני בן 20 מהכפר טאמון שליד ג’נין ששהה בישראל באופן בלתי חוקי, נתפס וזרק את הסכין כששוטר שלף אקדח מולו. מתברר כי הוא נס מזירת הפיגוע ברחוב אנילביץ’ לאחר שאזרח ירה באוויר. המחבל דקר את קורבנותיו ברחוב אנילביץ’ ואז נמלט לרחוב רמח”ל הסמוך. תושבים החלו לרדוף אחריו והוא נמלט למרחק של כ-300 מטרים. הוא נכנס לבית משפחה והאישה הצליחה להאבק בו להניס אותו. בסופו של דבר נתפס בחצר הבית בידי שוטרים.

Szerda délután Jeruzsálemben, az Óváros Jaffa-kapujánál két palesztin arab késsel támadta az Óvárosba tartó zsidókat.

A terrorakciónak három sebesültje van, egyikük állapota a délutáni orvosi jelentések szerint válságos.
A helyszínen tartózkodó biztonsági erők rálőttek a két támadóra. Egyiküket megölték, a másik állapota igen súlyos.
Jelentések szerint az egyik izraeli sebesült a biztonsági emberek lövedékétől sérült meg.