Gulyás Gergely :Hazánk feladata a schengeni határ védelme

Hazánk feladata a schengeni határ védelme – mondta Gulyás Gergely.

A fideszes országgyűlési képviselő hétfői sajtótájékoztatóján kifejtette, az Országgyűlés döntött arról, hogy lehetővé teszi a műszaki határzár létesítését a szerb-magyar határon. Természetesen nem Szerbia és Magyarország között szeretnénk válaszfalat építeni – jegyezte meg.

Gulyás Gergely hangsúlyozta, hazánk feladata a schengeni határ védelme, illetve az, hogy az EU külső határát a jogellenes belépőkkel, az elsősorban gazdasági okokból érkező bevándorlókkal szemben garantáljuk. Ilyen értelemben Magyarország biztonsága az Európai Unió egészének biztonságát is jelenti – húzta alá.

„A MŰSZAKI HATÁRZÁR CSAK ESZKÖZ, A FŐ KÉRDÉS AZ EURÓPAI UNIÓ INTEGRITÁSA.”

Tájékoztatott arról is, hogy Magyarország a jövőben is biztosítani fogja a politikai menedékjogot mindenki számára, ugyanakkor „a műszaki határzár csak eszköz, a fő kérdés az Európai Unió integritása”, valamint az, hogy az unió népei meg tudják-e őrizni az identitásukat.

Elmondta, a Jobbik a határzárat támogatta, a sürgősséggel való tárgyalást nem, az MSZP pedig mindkettőt elutasította.

Rámutatott, a magyar megoldás nem egyedi, Bulgáriában és Spanyolországban a marokkói határnál is „hasonló eszközökkel értek el jelentős eredményt”. Ezek a bevándorlást nagyjából egyhetedére csökkentették – utalt arra, hogy hasonló visszaesésre számítanak a szerb-magyar határnál is.

Gulyás Gergely beszélt arról is, a Fidesz és a KDNP frakciója is támogatta a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) javaslatát, hogy hazánk pályázza meg a 2024-es olimpiát. Hozzáfűzte, már az is „szép eredmény”, ha a rövid listára felkerülhet Budapest, ugyanakkor Magyarország olimpiai hagyományai, a gazdasági stabilitás, valamint az, hogy a térségben még egy ország sem rendezett olimpiát, a magyar pályázatot erősítik.

Fotó: fidesz.hu

Leszögezte, az Országgyűlés feladata a pályázati bizottság létrehozása. Emellett valamennyiünk feladata, hogy a MOB és az olimpikonok pályázat-népszerűsítési munkáját segítsük – emelte ki.

„A JELENLEGI KORMÁNY ÉRDEME, HOGY HAZÁNK NEM KERÜLT GÖRÖGORSZÁG SORSÁRA.”

A görög helyzetre vonatkozó újságírói kérdésre úgy reagált, 0,4 százalék a külkereskedelmünk aránya, tehát „bármi is történik Görögországgal, az alapvetően nem fogja megrázni a magyar gazdaságot”.

Mint mondta, az ügynek számtalan politikai tanulsága van, az EU közös szabályait be kell tartani. A jelenlegi kormány érdeme, hogy hazánk nem került Görögország sorsára – jelentette ki. A vasárnapi népszavazás eredménye kapcsán hangsúlyozta, „mi ezt a magunk részéről megértjük, mert mi is elutasítottuk” az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap által ajánlott válságkezelést.

Azonban fontos különbség Görögország és Magyarország között, hogy a 2010-ben megválasztott magyar kormány pénzügyi fegyelmet tudott érvényesíteni – jelentette ki.