hírlevél 13-10-10 (nagykövet, kiddus, oktatás, blog, stb)

hírlevél 13-10-10 (nagykövet, kiddus, oktatás, blog, stb)

Tiszteltjeink!Önző leszek, mert az „én” szóval kezdem ezt a pár gondolatot.
Most szombaton elkezdjük Ábrahám történetét olvasni.
Az elindulásról. Ez a kedvenc tórai részem…
Sokunk közös útjáról szól…

Leh lehá! – indulj el! (ez a szakasz neve)

Egy személyes beszélgetéssel nyit, ígérve események következményét:
–         menj el mindentől, ami ismerős
–         bízz Istenben
–         ezért jutalom: egy új föld, az ígéret földje majdan a gyermekeidnek.
Leh lehá! – indulj el!
Sokszor idézik a zsidó hagyományban…
Mit is jelent? elmenni, túlmenni a saját komfortérzetünkön.
Határt kitolni, felfedezni ismeretlen területeket.
Nem csak Ábrahám, hanem mindenki és mindig.
A zsidó nép furcsa sorsa jelenik meg ebben a két szóban.
Leh lehá! – indulj el!
járd be a saját utad!
Istennel együtt, de saját akaratból…
Így lett Ávrám / Ábrahám – zsidó modell.
Elfogadja a közös döntésük minden következményét.
Új és egyéni utat választott.
Istennel együtt, de saját akaratból…
———– Szombat ———–
Szombat: 17.46-18.48
rajzfilm:

1&hl=hu

program:
17.30-kor a Ilan Mor nagykövet előadása a zsinagógában, amire mindenkit szeretettel várunk!
kb. 18.00-kor délutáni ima, majd kábálát sábát.
A kiddust az ifjú pár, Palotás Alexandra és Noam Jichák adja.
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1379612_10202046201056027_1319692102_n.jpg
Az ima alatt gyerekfoglalkozás Emesével.
szombat reggel
8.30: ima tanulás
9.00: reggeli ima
hétköznapi ima:
hétfő, csütörtök 7.00
———– oktatás ———–
zsidóság alapjai tanfolyam- téma: kóserság / konyha II.
vasárnap 18.00
modern héber 2 csoportban:
csütörtök: 18.00
———– blog ———–
A hozzászólásokban már egy hete folyik az élénk vita a Pesti Barnabás cikkről…
mindeközben 3500 like-ot gyűjtött be, és a tavalyi 8000-es olvasottsága mellett, ezen a héten még több, mint 7000 új olvasó jött.
(pedig komolyan azt hittem, hogy tavaly – ezzel a 8000-es olvasószámmal – már mindenkihez eljutott, akit ez a kérdés érdekel… de nem…)
———– Facebook ———–
Zsinagógánk Facebook lapja 998 like-nál tart most éppen…
(remélem sábeszra meglesz az 1000 :)))
———– Tanház ———–
scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1382844_10151904199069640_2026998488_n.jpg
Többek kérésére a kezdési időpont egy picit később lesz.
Részletek később…
———– Mázl tov! ———–
Sok sikert kívánunk dr. Schőner Alfréd rektor úrnak az új kihíváshoz, a Hegedűs Gyula (Csáky) utcai zsinagógai rabbiszékhez.
Gratulálunk  Darvas Istvánnak, azon alkalomból, hogy kinevezték a Rabbiképző Intézet zsinagógájának rabbijává.
A Fennvaló adjon nekik erőt, türelmet és alázatból fakadó lelkesedést a szent szolgálatukhoz!
(Darvas Istvánnal futó közös projektjeink nemsokára folytatódnak!)
Sábát Sálom!
RZ
YouTube – Videoklipek az e-mail üzenetből