Hiller István összefogásra bíztatott

a felsőoktatás korszerűsítése érdekében


 Hiller István oktatási és kulturális miniszter a felsőoktatás szerkezetének korszerűsítése érdekében összefogásra és együttműködésre bíztatott csütörtökön, a Szolnoki Főiskola új campusának avató-ünnepségén.

            A XXI. században a hatalom alapja egyértelműen a tudás. „Ami a középkorban a föld, a XIX. századtól az ipar, az a XXI. században a megszerzett és alkalmazott tudás” – fogalmazott.    

            A tárcavezető felidézte, hogy az elmúlt években áttekintették és korszerűsítették a magyar felsőoktatás szerkezetét: átalakult a finanszírozás, a felvételi rendszer, valamint a minőségbiztosítási rendszer; az elmúlt fél évszázadban „soha nem látott módon” erősödött meg a felsőoktatás infrastruktúrája. Ezek egyetlen célt szolgáltak, szolgálnak: a magyar felsőoktatás, a főiskolák, az egyetemek színvonal-emelését.

            Nyitott világban élünk – emelte ki Hiller István, hozzáfűzve, hogy ez a nyitottság nem regionális, hanem globális, melyben a kvantitáscentrikus gondolkodás helyett a kvalitáscentrikus gondolkodás a meghatározó.

            „Aki ezt nem érti, lemarad, aki érti, az élre fog kerülni és tudja használni az előnyöket. Aki előbb vált jegyet, az előbb fog a végállomásra megérkezni, aki nem vált jegyet, az fel sem szállhat, aki későn vált jegyet, az lemarad”.

            A Szolnoki Főiskola új campusáról szólva azt hangsúlyozta, hogy „ez a gyönyörű és korszerű épület valaminek a kezdete. A szakminiszter biztatta a főiskolát más, akár a régióban található felsőoktatási intézményekkel való összefogásra annak érdekében, hogy szakmai alapon a felesleges párhuzamosságok felszámolódjanak.

BreuerPress