
A politikusok a virágok elhelyezése után némán rótták le kegyeletüket az 1956-os kivégzettek neveit rögzítő falnál is.
Szili Katalin a rákoskeresztúri köztemetőből az Országház melletti Vértanuk terére ment, ahol Nagy Imre szobránál lesz megemlékezés.
Nagy Imre kivégzésének évfordulóján, 1989. június 16-án temették újra az 1956-os miniszterelnököt és mártírtársait.
Nagy Imre, Gimes Miklós, Losonczy Géza, Maléter Pál és Szilágyi József koporsóját a Hősök terén, a Műcsarnok lépcsőjén ravatalozták fel. A gyászszertartáson Vásárhelyi Miklós a család, Mécs Imre és Zimányi Tibor a harcostársak, Király Béla az emigráció, Orbán Viktor pedig az ifjúság nevében mondott beszédet.
reuerPress-info














