A szocialista párt vezetői megemlékezés virágait helyezték el

Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, Hiller István, az MSZP elnöke és Lendvai Ildikó, a szocialista párt frakcióvezetője – péntek reggel a Rákoskeresztúri új köztemető 298-as, 300-as és 301-es parcellájánál Nagy Imrének, az 1956-os forradalom miniszterelnökének és mártírtársainak emléknapján, kivégzésük 48. és újratemetésük 17. évfordulóján.


A politikusok a virágok elhelyezése után némán rótták le kegyeletüket az 1956-os kivégzettek neveit rögzítő falnál is.

Szili Katalin a rákoskeresztúri köztemetőből az Országház melletti Vértanuk terére ment, ahol Nagy Imre szobránál lesz megemlékezés.

Nagy Imre kivégzésének évfordulóján, 1989. június 16-án temették újra az 1956-os miniszterelnököt és mártírtársait.

Nagy Imre, Gimes Miklós, Losonczy Géza, Maléter Pál és Szilágyi József koporsóját a Hősök terén, a Műcsarnok lépcsőjén ravatalozták fel. A gyászszertartáson Vásárhelyi Miklós a család, Mécs Imre és Zimányi Tibor a harcostársak, Király Béla az emigráció, Orbán Viktor pedig az ifjúság nevében mondott beszédet.

reuerPress-info