Megmenekül az Artistaképző

Megmenekül az Artistaképző

Dr. Bajkai István, a Fidesz országgyűlési képviselője a Heti Tv Pirkadat című műsorában beszélt a magyar ifjúsági ökölvívók sikereiről, valamint az Artistaképző tervezett megújításáról.

 

Bajkai István, mint a Magyar Ökölvívó Szövetség (MÖSZ) elnöke elmondta, a lengyelországi Kielcében zajlik jelenleg az ifjúsági világbajnokság, ahol a magyar versenyzők már megszereztek két ötödik helyet, mellettük már biztosan lesz egy érmes öklöző is, ezek az eredmények is azt mutatják, elindult a magyar boksz felfelé. Megemlítette azt is, hogy ezek a fiatalok azok, akik a remények szerint felnőnek a nagy elődökhöz, amire persze szükség van az olyan jelentős edzőkre is, mint amilyen Adler Zsigmond is volt, akinek a 120. születésnapjáról a MÖSZ is megemlékezett. A szövetségi elnök kiemelte, Adler Zsigmond egy igazi edzőóriás volt, akinek a tanítványa volt Papp László és Gedó György is.

Bajkai István képviselőként beszélt az Artistaképzőről, ami hosszú idő óta a világ élvonalába tartozik, aminek megfelelő helyet kell biztosítani. A magyar kulturális kormányzat szerencsére felismerte, hogy szükség van az intézményre, ezért nemrégiben egy sajtótájékoztatón jelentették be, hogy a Nyugati pályaudvar jelenlegi rozsdaövezetében fogják létrehozni a modern Artistaképzőt, természetesen a környék teljes megújításával. Hozzátette, nagyon sajnálatos, hogy ezen beruházás ellen, ami mindenkinek, a jövő artistáinak, de a terézvárosi lakosoknak is nagyszerű lehetőséget nyújt, az ellenzék megint kifogásokat emelt, mindenféle álhíreket terjesztve. Mint kifejtette, azért is érthetetlen ez, mert a kormány tervei szerint a város közepén megszűnne egy rozsdaövezet, helyette pedig egy közpark, egy hatalmas zöld felület jönne létre. A politikus szerint most ugyanaz történik, mint egykor a Városligetnél, ami ellen szintén szót emeltek az ellenzéki pártok, de mára kiderült, az emberek igenis örülnek az átalakított, megújult Városligetnek.

A zeneakadémia nemrégiben emlékezett meg egykori rektoráról, a kiváló hegedűművészről, Kovács Dénesről, aki a szocializmusban is azon igyekezett, hogy a szabadság levegőjét vigye be az általa vezetett intézménybe, aki a politikát távol tartotta a Zeneakadémiától, hogy a kiváló hallgatók csak és kizárólag a művészettel foglalkozhassanak.