Meg kell jelenjen a szülői felelősség kérdése is
Hollik István kormányszóvivő, a KDNP országgyűlési képviselője a Heti Tv Pirkadat című műsorában beszélt az általa benyújtott módosító indítványról, a magyar EU biztos meghallgatásáról és a magyarországi történelmi egyházak szerepéről.
A politikus egy módosító indítványt nyújtott be a Parlamentnek a szakképzési rendszerről szóló törvény kapcsán, amiről elmondta, a célja az volt ezzel, hogy ne legyen olyan fiatal ma Magyarországon, aki nem rendelkezik valamilyen végzettséggel. A javaslatában az osztrák modellt szeretné alkalmazni, amiben rögzítve van, hogy nem csak az állam felelőssége az, hogy a gyerek végzettséghez jusson, hanem a szülőké is. Hozzátette, bár evidenciaként kellene értelmezni, hogy a szülő felelős a gyermekéért, ám mégis azért kellett ez az indítvány, mert azt látták, előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor egy szülő valamiért nem gyakorolja ezt a felelősségét. Példaként hozta fel azt, amikor is a Fidesz-KDNP kormány első intézkedéseinek egyike az volt, hogy az iskolába járáshoz kötötték a családi pótlék folyósítását. Erre is azért volt szükség, mert voltak olyan gyerekek, akik nem jártak be az iskolába, csellengetek. Ezeknek a hiányzásoknak a száma radikálisan lecsökkent ennek az ösztönzőnek a bevezetése után. A képviselő ugyanezt várja a módosító javaslatától, hiszen az állam az új szakképzési törvény keretében minden tőle telhetőt biztosít, hogy a fiatalok versenyképes tudáshoz jussanak, akkor meg kell jelenjen a szülői felelősség kérdése is. Az állam és a szülők felelőssége biztosítja azt, hogy a végzettség nélküli iskolaelhagyás megszűnjön.
Az új szakképzési törvény értelmében szakképző iskolák és technikumok lesznek a jövőben, mindkettőben szakmát tanulnak a fiatalok, a technikumok annyival adnak többet, hogy ott érettségit is szereznek a diákok és onnan mehetnek tovább akár egy szakirányú egyetemre is.
A magyar EU biztos jelölt meghallgatása első körben nem volt sikeres, arra a kérdésre, hogy ez Várhelyi Olivér személyének szólt-e vagy netán annak, hogy őt a magyar kormány jelölte, a szóvivő elmondta, aki követte ezt a meghallgatást Brüsszelben, annak nyilvánvalóvá kellett lennie, hogy a magyar jelölt egy kiváló szakember. Hozzátette, az a csuklóztatás, ami a meghallgatáson volt, az csak és kizárólag annak köszönhető, hogy Orbán Viktornak hívják azt a miniszterelnököt, akinek a kormánya Várhelyi Olivért jelölte a biztosi posztra, a bevándorláspártiak így akarják támadni a bevándorlást elutasító magyar kormányt.
A magyar miniszterelnök azt nyilatkozta, hogy olyan Magyar Honvédségre van szükség, amelyik akár egy regionális konfliktusban is képes helyt állni, ennek kapcsán Hollik István kifejtette, emlékezni kellene az amerikai elnök szavaira, aki követeli a NATO tagországoktól, hogy a GDP-jük 2 százalékát fordítsák honvédelmi kiadásokra. Ez azt jelenti, hogy minden tagországnak a szövetségen belül is kell fejlesztenie a saját hadseregét. Egy modern ütőképes hadsere3gre van szükség, amelynek tagjai jól fel vannak fegyverezve, hogy szükség esetén bármelyik misszióban tudjanak szerepet vállalni, hiszen ez a NATO érdeke is. Ugyanakkor Magyarországnak az is az érdeke, hogy minden nagyhatalommal a lehető legjobb kapcsolatban legyen, ez garantálja a magyar gazdaság folyamatos növekedését is, ami végső soron a magyar emberek érdeke is – tette hozzá a kormányszóvivő.
Az EMMI szervezésében a kórházigazgatók egy gazdasági továbbképzésen vesznek részt, ennek kapcsán a politikus elmondta, egy jó egészségügyi vezetőnek egyben jó menedzsernek is kell lennie, nem csak jó orvosnak. Minden ilyen esemény segíti azt a rendeletet, amit a kormány készít elő, amivel az egészségügy finanszírozásának strukturális állapotát vizsgálják majd meg. Erről egyébként a kormány még ebben az évben dönteni fog.
A Kormányinfón pont a Heti TV vetette fel azt, hogy a történelmi egyházak további kéréseket terjesztettek a kormány elé, mert az egyházi kárpótlásért cserébe kapott állami támogatásuk egyre kevesebbet ér, további forrásokra van szükségük, hogy ne csak a hitéletben betöltött szerepük erősödjön. A kormányszóvivő megerősítette a Miniszterelnökséget vezető miniszter szavait, a kormány minden tárgyalásra nyitott a történelmi egyházakkal, hiszen az egyik legfontosabb stratégiai partnerüknek tekintik őket
Hollik István elmondta, a kormány nem támogatja olyan szobrok felállítását, amelyek valakikben félelmet, megütközést keltenek, így nem lesz állami támogatással épülő Horthy szobor sem.