A kormánypártok egyhangúlag döntöttek a „Stop Soros” törvénycsomag támogatásáról,

EGYHANGÚLAG DÖNTÖTTEK A KORMÁNYPÁRTOK A „STOP SOROS” TÖRVÉNYCSOMAG TÁMOGATÁSÁRÓL

 

A kormánypártok egyhangúlag döntöttek a „Stop Soros” törvénycsomag támogatásáról, amelynek tárgyalása jövő héten megkezdődhet az Országgyűlésben, de döntés a választások után várható róla – mondta Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője a kormánypártok kihelyezett, együttes frakcióülése után, csütörtökön Visegrádon.

A Fidesz frakcióvezetője ismertette, hogy az elmúlt másfél napban meghallgatták Orbán Viktor miniszterelnököt, a frakcióvezetőket, Visegrád polgármesterét és a térség országgyűlési képviselője. Gulyás Gergely hozzátette, ma a migráció ügyében Pintér Sándor belügyminisztert, a külügyminisztérium képviseletében Magyar Levente államtitkár adott tájékoztatást és Rogán Antal miniszter a választásokkal kapcsolatban tartott beszámolót.

„AZ A TISZTESSÉGES, HOGY A PARLAMENT MEGKEZDI A TÖRVÉNYJAVASLAT VITÁJÁT ÉS EZT KÖVETŐEN A VÁLASZTÓKHOZ FORDULUNK. A VÁLASZTÁS TÉTJE, HOGY MILYEN ÖSSZETÉTELŰ ORSZÁGGYŰLÉS JÖN LÉTRE 2018 TAVASZÁN, EZÉRT A VÁLASZTÁSOKAT KÖVETŐEN FOG A PARLAMENT DÖNTENI TÖRVÉNYJAVASLATRÓL”

Gulyás Gergely hangsúlyozta, sikerült egységes álláspontot kialakítania a frakciószövetségnek a legfontosabb kérdésekben. Vázolta, az Országgyűlés jövő héten hétfőn, kedden és lehet, hogy még szerdán ülésezni fog.

A kormánypárti politikus leszögezte, a migrációval kapcsolatos helyzetet a frakció értékelte. Közölte, a migrációval kapcsolatos európai és világviszonylatban folyó viták időzítése nincs tekintettel a magyar választási kampányra.

Gulyás Gergely elmondta, értékelték az ENSZ migrációs csomagját, melyben öt ponton is komoly veszélyeket azonosítottak.

Gulyás Gergely ismertette, hogy az ENSZ véleménye szerint a bevándorlás és annak elősegítése kedvezően járul hozzá a gazdasági növekedéshez és a jóléthez.

Hozzátette, az ENSZ véleménye szerint biztonságos és szabályozott bevándorlási útvonalakat kellene létrehozni Európába. Elmondta azt is, hogy az ENSZ véleménye szerint, minden országnak kötelessége segíteni a hozzájuk érkező bevándorlókat a letelepedésben és a munkavállalásban.

A szervezet szerint, meg kell szüntetni azokat a jogi és fizikai akadályokat, kerítéseket, amelyek gátolják a bevándorlók átkelését a határokon – mondta.

Hozzátette, hogy az ENSZ szerint, az egyes országoknak szervezetté és folyamatossá kellene tenniük a gazdasági bevándorlás támogatását és a migránsok befogadását, valamint legálissá kellene tenni a gazdasági bevándorlást.

Fotó: fidesz.hu

Gulyás Gergely ezzel kapcsolatban elmondta, amit az ENSZ megfogalmazott antitézise annak, amit a kormány bevándorlásügyben képvisel. A Soros György által vallottakhoz nagy mértékben hasonlít – jegyezte meg. Éppen ezért tartjuk fontosnak a „Stop Soros” törvényjavaslatot, amelyet a kormány az Országgyűlés elé benyújtott – mutatott rá a kormánypárti képviselő.

Leszögezte, a Fidesz-KDNP frakció, egyhangúlag döntött a törvényjavaslat támogatásáról. A vita megkezdődik a jövő héten – fűzte hozzá.

Gulyás Gergely felhívta a figyelmet arra, hogy a jogszabály elfogadása kétharmados törvény módosítását igényli, így a nemzetbiztonsági törvényt is érinti. Hozzátette, nemzetközi színtéren is komoly támadások indultak már most a törvényjavaslat miatt az ország ellen.

Kitért arra is, hogy súlyos ügyként kell kezelni, hogy egy másik állam vezető külügyi tisztségviselője egy még el nem fogadott törvénnyel kapcsolatosan máris állást foglal.

Gulyás Gergely hangsúlyozta, a külpolitikai és nemzetközi nyomás jelentős, a magyar ellenzéknek pedig a véleménye alapvetően a bevándorlást támogató. A Jobbik pedig már mindent mondott és mindennek az ellenkezőjét is – jegyezte meg.

„SÚLYOS ÜGYKÉNT KELL KEZELNI, HOGY EGY MÁSIK ÁLLAM VEZETŐ KÜLÜGYI TISZTSÉGVISELŐJE EGY MÉG EL NEM FOGADOTT TÖRVÉNNYEL KAPCSOLATOSAN MÁRIS ÁLLÁST FOGLAL.”

A Fidesz frakcióvezetője elmondta, úgy gondoljuk, hogy az a tisztességes, hogy a parlament megkezdi a törvényjavaslat vitáját és ezt követően a választókhoz fordulunk. A választás tétje, hogy milyen összetételű országgyűlés jön létre 2018 tavaszán, ezért a választásokat követően fog a parlament dönteni a törvényjavaslatról – jelentette ki.

Azt látjuk, hogy a pillanatnyi politikai alkudozás az ellenzékkel nem vezetne sehova, nagy valószínűséggel nem tudnánk elfogadni a törvényjavaslatot – fogalmazott Gulyás Gergely, hozzátéve, az a tisztességes és korrekt, hogy a választási kampányban valamennyi politikai erő állást foglal, és ennek ismeretében tudnak a választópolgárok arról dönteni, hogy kiket támogatnak az Országgyűlésbe való bejutásnál és kiket nem.

Gulyás Gergely elmondta, hogy az Országgyűlés más témákkal is foglalkozni fog az ülésnapon.

„A KORMÁNYPÁRTI FRAKCIÓK ARRÓL DÖNTÖTTEK, HOGY EGY OLYAN ORSZÁGGYŰLÉSI HATÁROZAT ELFOGADÁSÁT KEZDEMÉNYEZIK, AMELY MEGHATÁROZZA A KORMÁNY MOZGÁSTERÉT ÉS ARRA KÖTELEZI A KORMÁNYT, HOGY LÉPJEN FEL MINDEN ESZKÖZZEL A LENGYELORSZÁGGAL SZEMBEN FOLYÓ 7. CIKKELY SZERINTI ELJÁRÁSSAL SZEMBEN.”

Példaként említette, hogy Lengyelország iránti szolidaritást szeretnék kifejezni. Kifejtette, hogy az Európai Unió által Lengyelországgal szemben kezdeményezett 7. cikkely szerinti eljárást megalapozatlannak tartják.

Hozzátette, éppen ezért a kormánypárti frakciók arról döntöttek, hogy egy olyan Országgyűlési határozat elfogadását kezdeményezik, amely meghatározza a kormány mozgásterét és arra kötelezi a kormányt, hogy lépjen fel minden eszközzel a Lengyelországgal szemben folyó 7. cikkely szerinti eljárással szemben.

Gulyás Gergely kitért arra is, hogy a tordai vallásbékével kapcsolatosan emléktörvényt szeretne a frakció az Országgyűléssel elfogadtatni. Hozzáfűzte, a házelnök azt kezdeményezte, hogyha sikerül, ötpárti előterjesztésként kerüljön az Országgyűlés elé.

A kormánypárti politikus a területrendezési törvényre is felhívta a figyelmet, amelyről elmondta, hogy örülnének, ha elfogadná az Országgyűlés.

A hadigondozottak ellátásával kapcsolatban Gulyás Gergely kifejtette, hogy azt javasolják, hogy az ellátás 8500 forintról, 10 ezer forintra emelkedjen, ez körülbelül 70 ezer embert érint.

Gulyás Gergely elmondta, a jövő héten a jegybank pénzügyi felügyeleti hatáskörével kapcsolatosan és a villamos energia törvény módosításáról is szükséges törvényt módosítani.

A Fidesz-frakcióvezetője kitért arra is, hogy a frakcióülésen a nemzeti kisebbségvédelmi kezdeményezéssel (Minority SafePack) is foglalkoztak. Elmondta, a Fidesz-KDNP frakció szeretné, hogyha az 1 millió aláírás, amit az Európai Unió legalább hét országában kell összegyűjteni, április 3-ág összejönne. Hozzátette, ezért a frakció valamennyi tagja aláírta. Kérjük az egyházak segítségét, örülünk annak, hogy a postánál ezeket az íveket alá lehet írni.

Gulyás Gergely emlékeztetett arra, hogy a MÁÉRT zárónyilatkozatában valamennyi párt a nemzeti kisebbségvédelmi kezdeményezés támogatására szólított fel. Rámutatott, egy pártok feletti kezdeményezésről van szó. Azt szeretnénk, ha a többi párt országgyűlési képviselője is aláírná illetve most a következő hónapokban a választó polgárokkal való találkozás alkalmával a kampányban arra is lehetőség lesz, hogy a pártügyek és a politikai viták mellett egy nemzeti ügyben egységesen tudjunk fellépni – fogalmazott Gulyás Gergely.

A másik kormánypárt frakcióvezetője, Harrach Péter kiemelte: a Fidesz-KDNP azoknak a nyugalmával néz a választási kampány elébe, akik mögött teljesítmény áll.

Hangsúlyozta: arra törekednek, hogy Magyarország olyannak maradjon, amilyen most, egy biztonságos ország, szemben egyes nyugat-európai városokkal.