Száraz, igen meleg „sáráv” Izraelben -Héberül is megszólalt az ISIS

Izraeli Időjárás-előrejelzés

Héberül is megszólalt az ISIS

 

 

ערבי-ישראלי איים מטעם דאעש? „מעדיפה למות אם זה בני”
סרטון דאעש שהציג פעיל ארגון שדיבר בעברית רהוטה ושלח מסרים מאיימים קומם בני משפחות של ערבים-ישראלים שהצטרפו לארגון: „מקווה שזה לא הבן שלי”, אמרה אמו של צעיר שנסע לסוריה. „הם לא מייצגים אותנו”, ציין קרוב משפחה של תושב הצפון שהצטרף לדאעש

„הסרטון שבו פעיל דאעש מזהיר בעברית מהנעשה באל-אקצה, הוא גועל נפש. המטרה שלהם היא להבעיר את המזרח התיכון ואני בטוח שזה ארגון טרור לכל דבר”. כך אמר ל-ynet תושב הצפון שבנו הצטרף לדאעש זה מכבר. ההתפתחויות האחרונות בזירה הפלסטינית והישראלית לא רק לגל טרור, אלא גם להצהרות של דמויות מארגון המדינה האיסלאמית. הארגון העביר לישראל מסר מאיים הבוקר (ו’) בעברית, ולפיו הם „ירצחו יהודים, הם לא יישארו באל-אקצה ובירושלים בכלל”. אם לצעיר אחר שהצטרף לארגון הצהירה: „אני מעדיפה למות מאשר לדעת שהוא שותף לזה”.

 

המסרים המאיימים של דאעש בעברית

„השוחט מפלסטין”. ישראלי בסרטון של דאעש

חשש בסכנין: זוג ושלושת ילדיהם הצטרפו לדאעש

המורה שנעצר שוחרר – ונסע „להצטרף לדאעש”

מישראל לשורות דאעש: „המדינה מעלימה עין”

ישראלי בדאעש: זה התינוק שלי – עם אקדח

 

על פי החשד האיש שהעביר את המסר בשפה העברית הוא אזרח ערבי ישראלי שהסתנן לסוריה ומשם הצטרף לדאעש. בשנים האחרונות קרוב ל-40 אזרחים ערבים ישראלים מהמשולש, הנגב, הצפון, הגליל ומזרח ירושלים הצטרפו לארגון. הבכיר שבהם הוא רביע שחאדה (27) תושב נצרת שזכה בכינוי „השוחט הפלסטיני”. שישה מהמצטרפים הם תושבי אום אל פחם והסביבה, ביניהם המורה סלאח אלדין מחאמיד (25) שנעצר ושוחרר בחשד להזדהותו עם דאעש. אחרי שחרורו הוא נסע לחו”ל והסתנן לסוריה יחד עם אשתו ומשם שלח תמונות שבהן תועד פעיל בארגון.

 

חמישה ערבים ישראלים בין אלו שהצטרפו לדאעש נהרגו בזמן לחימה: חוסין מסארוה (22) ויונס מדני (27) מטייבה. מכפר אכסאל נהרג אחמד חבשי (24), מהנגב נהרג הרופא עותמון אבו אלקיעאן (30) וגם תושב הצפון נהרג אך בני משפחתו לא מאשרים לפרסם את שמו.

 

 

רביע שחאדה, תושב נצרת שהצטרף לדאעש ()

רביע שחאדה, תושב נצרת שהצטרף לדאעש

לפני ארבעה חודשים נסעו לטורקיה בני זוג מסכנין, ועלה חשד כי הסתננו משם לסוריה יחד עם שלושת ילדיהם הקטנים. הניסיונות להחזירם לא צלחו. מאזור נצרת הצטרפו ארבעה צעירים לארגון ומטייבה שלושה נוספים, כך גם תושבים מאזור הגליל והנגב. 

„לא מייצגים אותנו, לא מבינים לאן הם הולכים”

משפחות הערבים שהצטרפו לדאעש גינו את ההצהרות שפורסמו היום בעברית, והזהירו: „הרג מוביל רק להרג”. קרוב משפחת צעיר מהמשולש שהצטרף לארגון, אמר: „בכל פעם אני מופתע מיכולות הפרסום שלהם מחדש ומההשפעה הפסיכולוגית שהם מייצרים. אנחנו מחפשים רק שלום ושקט ולא רוצים רצח ודם משום צד. אנחנו מגנים כל מילה שנאמרה בסרטון כי הדבר הזה רק יחמיר את האווירה”.

 

עוד אמר: „כולנו מאמינים שמסגד אל-אקצה הוא קו אדום עבור המוסלמים. אנחנו נלחמים על זה בכל כוחותינו. לכן אם הנושא לא יטופל על ידי הממשלה, העובדות בשטח מעידות על כך שתהיה כאן מלחמה קיצונית”.

 

בני משפחה מסכנין שלפי החשד הצטרפו לארגון ()

בני משפחה מסכנין שלפי החשד הצטרפו לארגון

אמו של אחד הצעירים שהצטרף לדאעש לפני כשנה וחצי, אמרה כי הופתעה מאוד מהסרטון: „אני לא מוכנה לשמוע את הדברים הקשים שנאמרו בו. לא צפיתי בו, והבנתי שלא ברור מי מדבר בו. אני מקווה שבני לא יהיה קשור לדברים כאלה, אני מעדיפה למות ולא להגיע למצב כזה”.

 

קרוב משפחה אחר של תושב הצפון שהצטרף לדאעש, הבהיר כי גם הם מתנגדים למהלך: „אנחנו לא מרוצים מהצטרפות של קרוב משפחה לארגון טרור. החלטנו לנתק איתו את הקשר לתמיד. אנחנו לא אחראים למעשיו, וגם אם יהרגו אותו שם לא נקים סוכת אבלים”. הוא הוסיף כי בסרטון שפורסם „יש דברים חמורים וחסרי אחריות. האנשים האלו לא מייצגים אותנו, הם מדברים רק בשם עצמם בלי להבין לאן הם הולכים”.

 

קרובת משפחה אחרת של צעיר שהצטרף לארגון, הביעה אף היא צער על המהלך: „הלב שלי עם כל אמא שאיבדה את בנה בגלל דעאש”. על התייחסותו של הארגון למסגד אל-אקצה אמרה כי „המצב מאוד מפחיד אותי. אם איומי דאעש יתקיימו תהיה כאן מלחמה מיותרת, צבעה יהיה אדום מדם. כל מה שיקרה במדינה – יעבור גם עלינו, כאזרחיה. הרי כולנו באותה סירה”. היא אף פנתה לראש הממשלה ליישם את הצהרתם של 100 הרבנים, שחתמו על איסור עליית יהודים למסגד אל-אקצה: „תאפשר למוסלמים להתפלל במסגד. תן לנו ולעם שלך שקט. הפחד משני הצדדים פוגע בדו-קיום”.

 

 

ISIS in Hebrew
Tevékenysége óta első ízben tett közzé héber nyelvű fenyegető videót a héberül DÁES (דאעש)-nek nevezett ISIS, az „Iszlám Állam”.

Az állítólag Damaszkuszban felvett videón a terrorszervezet bosszút hirdet az utóbbi hetekben felszámolt palesztin terroristák haláláért, és kilátásba helyezi egész Izrael elfoglalását.

Az arcát fekete álarccal eltakaró személy jó héberrel beszél, így valószínű, hogy a szervezet soraiban harcoló izraeli arabról van szó.

A hírforrás nem kívánja propagálni a videó tartalmát.

Hírszerzési adatok szerint az ISIS havonta 40 … 50 millió dolláros jövedelemre tesz szert az ellenőrzött szíriai és iraki területek nyersolaj-eladásából.

FORRÁS: חדשות④

Bejegyezte: Halmos László d

2015. október 24, szombat
Száraz, igen meleg „sáráv”.

◙ Vasárnap jelentős lehülés, viharos-esős időjárás.

◙ Hétfőn és kedden további lehülés, esők.

Golán: 33º/23ºC
Cfát: 29º/21ºC
Tiberiás: 33º/24ºC
Haifa: 30º/24ºC
Tel Aviv: 33º/24ºC
Asdod: 31º/24ºC
Jeruzsálem: 32º/24ºC
Beér Séva: 36º/21ºC
Holttenger: 35º/28ºC
Eilat: 36º/25ºC