A Szentatya üzenetet küldött a római főrabbinak
Ferenc pápa a rós hásáná, a jóm kippur és a a szukkót ünnep alkalmából küldött üzenetet szeptember 23-án Riccardo di Segni főrabbinak – tájékoztat a Vatikáni Rádió.
„Isten adja, hogy együtt hozzájáruljunk az igazságosság és a béke elősegítéséhez egy olyan világban, amelynek oly nagy szüksége van rá” – fogalmaz a pápa üzenetében, amelyet az L’Osservatore Romano vatikáni napilap közölt.
A Szentatya szívből jövő kívánságait küldi a római zsidó közösségnek, majd Isten áldásáért fohászkodik, hogy az ünnepnapok hozzanak számukra örömet, valamint erősítsék családi és közösségi kapcsolataikat.
Magyar Kurír















