„EZ EGY KÖZÖS SIKER”
Új közigazgatási adatfeldolgozó központot (KAFIR) adtak át hétfőn Vásárosnaményban Orbán Viktor miniszterelnök jelenlétében.
Az 1,8 milliárd forint értékű költségvetési pénzből megvalósuló beruházás tervei tavaly januárra készültek el, májusra kiadták az építési engedélyeket, júniusban alapkőletétel volt, az év végére pedig állt a kész épület. A város ingyen biztosította a telket.
Az adatfeldolgozó központ 291 álláshelyet hirdetett meg, melyre 947-en pályáztak. Még elég sok dolgunk van, ha el akarjuk érni azt, hogy minden dolgozni akaró embernek legyen állása – húzta alá Orbán Viktor. 472-en meg is feleltek a kritériumoknak, ami azt mutatja, hogy képzett munkaerő is rendelkezésre áll a térségben – fejtette ki Orbán Viktor. Elmondta azt is, a felvett emberek közül 235-en regisztrált munkanélküliként jutottak álláshoz. Ez bizonyítja, hogy az emberek dolgozni akarnak, sokuknak meg is van a felkészültsége, segély helyett munkából szeretnének megélni – fűzte hozzá. A kormányfő hangsúlyozta azt is, a sikeres beruházáshoz kellett a helyiek jó szándéka, együttműködése. Ez egy közös siker – jegyezte meg.
A miniszterelnök emlékeztetett, a beruházást megelőzően sokat gondolkodtak arról, hogy a szombathelyi adatfeldolgozó bővítése is szóba jöhet, de igazságosabbnak vélték, ha kettéosztják az országot, és a keleti részt kiszolgáló adatfeldolgozót a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban, Vásárosnaményban valósítják meg. Orbán Viktor felidézte az itt megvalósuló munkahelyek kapcsán Czomba Sándor szavait. Az államtitkár azt mondta, ez egy jó példa lehet majd arra, hogy a közmunkából az emberek át tudnak lépni teljes munkakörbe. A közmunkához kapcsolódó értékítéletünknek egy fontos mutatója, hogy azok az emberek, akik segély helyett munkából élnek, milyen ütemben és milyen arányban tudnak továbbmenni a közmunkából a teljes értékű munka irányába – tette hozzá a miniszterelnök.
Orbán Viktor a közmunka kapcsán arról is beszélt, hogy mindig vissza kell utasítani a leminősítő véleményeket. Aki a közmunkát leminősíti, az leminősíti azt az embert is, aki azt a munkát végzi. Ki kell állnunk a közmunkások méltósága mellett, és meg kell köszönnünk nekik, hogy „betársultak”, elfogadták azt az ajánlatot, hogy ezentúl ne segélyből, hanem munkából próbáljanak megélni. A közmunka egy kapu, amin keresztül be lehet lépni a segély világából a munka világába – fogalmazott a miniszterelnök. Amennyiben megkapjuk a támogatást a választópolgároktól, akkor eljutunk oda, hogy Magyarországon minden egyes segélyből élő és dolgozni akaró ember lehetőséget kap a munkára, amire az állam, a gazdaság, vagy a közmunkarendszer kínál lehetőséget – hangsúlyozta Orbán Viktor.
Vásárosnamény kapcsán Orbán Viktor emlékeztetett arra is, hogy 590 millió forint adósságot vett le a kormány a város válláról. Felidézte azt is, a tiszai árvíz után az itt lakó emberekkel közösen már újjáépítettek egy megyerészt az első polgári kormány idején. Olyan kormányzást valósítunk meg, mely senkit sem hagy az út szélén, melyre mindig lehet számítani, bajban pedig különösképpen. Olyan kormányunk van, amely az ország egyetlen térségéről, és az ország legtávolabbi pontján élő egyetlen emberről sem hajlandó lemondani – fogalmazott Orbán Viktor.
A miniszterelnök Papp Károly országos rendőrkapitány beszámolója alapján elmondta, 2010-ben 740-en haltak meg közlekedési balesetben, 2013-ban 588 ez a szám. Ez is nagyon sok, de mégis kevesebb, mint három évvel ezelőtt. A tendencia biztató, sokat javult a közlekedés-biztonság – jegyezte meg Orbán Viktor.














