Molnár Ágnes beszédében rámutatott, hogy a kormány gazdaságpolitikai, költségvetési, fejlesztési és vagyongazdálkodási döntéseiben kiemelt helyen mérlegeli a magyar tulajdonú vállalatok és ezen belül a kis- és középvállalkozások (kkv-k) szempontjait – olvasható a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium csütörtöki, szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
|
Mint írják, a januárban elindított Új Széchenyi Terv fő célkitűzései közt szerepel Magyarország versenyképességének javítása, a foglalkoztatás bővítése, munkahelyteremtés mellett a kis- és közepes vállalkozások helyzetbe hozása is. A fejlesztéspolitikai rendszer átalakításával a lehető leggyorsabban minél több forrás juthat el a forráshiányt leginkább megszenvedő kis- és mikrovállalkozásokhoz. Molnár Ágnes szerint az Új Széchenyi Hitelprogramok lehetővé teszik, hogy e cégek igen csekély, 10 százalékos önerővel, egyszerűsített eljárással, egyablakos rendszerben igényelhessenek támogatást.
|
„A legfrissebb adatok szerint az Új Széchenyi Terv keretében márciustól megújított pályázati struktúra eredményeként az idén javult a hazai kis- és középvállalkozások pályázati hajlandósága. A számok is azt igazolják, hogy töretlen a pályázási kedv: közel 7000 pályázatot nyújtottak be a vállalkozásfejlesztést célzó pályázati kiírásaira, ebből 4000 esetében meg is született a támogatói döntés” – tette hozzá Molnár Ágnes. A megnyitó rendezvényen részt vett Lázár János, Hódmezővásárhely polgármestere és Görözdi-Nagy Eszter, a Széchenyi Programirodák hálózatának ügyvezető igazgatója is.
|
A Széchenyi Programirodák létrehozásáról tavasszal döntött a kormány. Az országos hálózat az Új Széchenyi Terv pályázati lehetőségeinek bemutatásával és pályázati tanácsadással teszi még több lehetséges pályázó számára elérhetővé a hazai és uniós fejlesztési forrásokat. Legutóbb Pécsett nyílt Széchenyi Programiroda november 3-án, a közeljövőben újabb egységek átadása tervezett.
|
A Széchenyi Programirodák munkájában országszerte összesen 152 tanácsadó vesz részt, akik személyes szakmai tanácsadással segítik a pályázókat a teljes pályázati folyamat alatt. Helyi szinten orvosolják a pályázók, kedvezményezettek projektjei kapcsán felmerülő problémákat, és ezzel hozzájárulnak ahhoz, hogy minél több sikeres projekt valósuljon meg Magyarországon – zárul a minisztérium közleménye.