Az elmúlt 15 évben a felsőoktatás mennyiségi változáson ment keresztül; a hallgatói létszáma négyszeresére nőtt, a jövőben a minőségen lesz a hangsúly – mondta az oktatási és kulturális miniszter Szegeden.
Hiller István a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) két épületének
átadásán közölte: 1991-ben Magyarországon 108 ezer hallgató volt, az
ideiben pedig 416 ezer.
„Erre a mennyiségi változásra szükség volt, ugyanakkor ezt a
mennyiségi változást lezártnak tekintem. A jövő, a magyar
felsőoktatás jövője is a minőségben, a színvonalban áll” –
hangsúlyozta.
Hozzátette: a magyar felsőoktatás színvonalának emelése,
szerkezete, a hallgatói juttatások, a felsőoktatás finanszírozási
kérdéseinek áttekintése és a minőségbiztosítás mellett a
legfontosabb szempont a felsőoktatási infrastruktúra, az a
környezet, ahol hallgatók, oktatók és kutatócsoportok együtt
dolgoznak.
A miniszter átadta a Tudásalapú Kooperációs Terek és Hálózatok
infrastrukturális fejlesztése című pályázat keretében, több mint
kétmilliárd forintból létrejött Közgazdász, illetve Biológiai
kooperációs teret.
A közgazdász tér csaknem 600 millió forintból valósult meg. A
négyszintes, korábban középiskolaként funkcionáló épület első
szintjén két 28 fős számítógépes kabinet, két 30 fős szemináriumi
oktatóterem, és egy díszterem kapott helyet. Minden teremben
lehetőség van a digitális rögzítésre, illetve a gazdaságtudományi
kar honlapján keresztül akár azonnali közvetítésre is.
A második emeleten a dékáni hivatal, a Pénzügyek és a Nemzetközi
Gazdasági Kapcsolatok Intézete, valamint újságolvasó közösségi tér
található. A harmadik szinten a Közgazdaságtani és
Gazdaságfejlesztési Intézet és az Üzleti Tudományok Intézete kapott
teret. A tetőtéri szinten vendég előadói szobákat, PhD szobákat,
illetve hallgatói rendezvényekre alkalmas helyiséget alakítottak ki.
A SZTE új Biológiai épülete csaknem 1.500 millió forintból épült
fel. A szintén négy szintes központ szorosan csatlakozik a régi
biológiai épülethez, amelyek egységes kutatási és oktatási teret
alkotnak.
A földszinten és az első emeleten számítógép kabinet és
hallgatói laborok találhatóak, az első emeleten pedig új, 260, 60,
40 és 15 fős termeket alakítottak ki. A többi szinten kutató
laborok, oktatói szobák és további szemináriumi termek, valamint
hallgatói laborok helyezkednek el.
Hiller István mindkét épületben felavatta a műszaki átadás
lezárását megörökítő emléktáblát.
BreuerPress
átadásán közölte: 1991-ben Magyarországon 108 ezer hallgató volt, az
ideiben pedig 416 ezer.
„Erre a mennyiségi változásra szükség volt, ugyanakkor ezt a
mennyiségi változást lezártnak tekintem. A jövő, a magyar
felsőoktatás jövője is a minőségben, a színvonalban áll” –
hangsúlyozta.
Hozzátette: a magyar felsőoktatás színvonalának emelése,
szerkezete, a hallgatói juttatások, a felsőoktatás finanszírozási
kérdéseinek áttekintése és a minőségbiztosítás mellett a
legfontosabb szempont a felsőoktatási infrastruktúra, az a
környezet, ahol hallgatók, oktatók és kutatócsoportok együtt
dolgoznak.
A miniszter átadta a Tudásalapú Kooperációs Terek és Hálózatok
infrastrukturális fejlesztése című pályázat keretében, több mint
kétmilliárd forintból létrejött Közgazdász, illetve Biológiai
kooperációs teret.
A közgazdász tér csaknem 600 millió forintból valósult meg. A
négyszintes, korábban középiskolaként funkcionáló épület első
szintjén két 28 fős számítógépes kabinet, két 30 fős szemináriumi
oktatóterem, és egy díszterem kapott helyet. Minden teremben
lehetőség van a digitális rögzítésre, illetve a gazdaságtudományi
kar honlapján keresztül akár azonnali közvetítésre is.
A második emeleten a dékáni hivatal, a Pénzügyek és a Nemzetközi
Gazdasági Kapcsolatok Intézete, valamint újságolvasó közösségi tér
található. A harmadik szinten a Közgazdaságtani és
Gazdaságfejlesztési Intézet és az Üzleti Tudományok Intézete kapott
teret. A tetőtéri szinten vendég előadói szobákat, PhD szobákat,
illetve hallgatói rendezvényekre alkalmas helyiséget alakítottak ki.
A SZTE új Biológiai épülete csaknem 1.500 millió forintból épült
fel. A szintén négy szintes központ szorosan csatlakozik a régi
biológiai épülethez, amelyek egységes kutatási és oktatási teret
alkotnak.
A földszinten és az első emeleten számítógép kabinet és
hallgatói laborok találhatóak, az első emeleten pedig új, 260, 60,
40 és 15 fős termeket alakítottak ki. A többi szinten kutató
laborok, oktatói szobák és további szemináriumi termek, valamint
hallgatói laborok helyezkednek el.
Hiller István mindkét épületben felavatta a műszaki átadás
lezárását megörökítő emléktáblát.
BreuerPress














