CIA-ügynökök

Egy hamburgi folyóirat úgy tudja, amerikai diplomaták a berlini kancelláriahivatalban felkeresték Angela Merkel német kancellár külpolitikai tanácsadóit, hogy meggyőzzék őket a CIA-ügynökök elleni büntetőeljárás megszüntetéséről.


Hetek óta érvelnek a Der Spiegel című vezető német hetilap tudomása szerint magas beosztású amerikai diplomaták a német kormánynál amellett, hogy Berlin vonja vissza az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) tizenhárom munkatársa ellen januárban Münchenben kiadott elfogatóparancsot.
Az amerikai követség egy munkatársa ezen kívül panaszt tett az illetékes német minisztériumnál (az igazságügyi tárcánál) is.
A vád szerint az amerikai hírszerzés emberei 2003 utolsó napján a macedón-szerb határ közelében elraboltak egy libanoni származású német állampolgárt, bizonyos Háled el-Maszrit. A férfit terrorista tevékenység vádjával Afganisztánba hurcolták, ahol állítása szerint többször megkínozták, de végül 2004 májusában Albániában szabadon engedték. A Neu-Ulmban élő férfit az amerikaiak állítólag összekeverték valakivel.
A német miniszterek minden politikai megfontolást félretéve február 21-én zöld jelzést adtak arra, hogy a 13 amerikai ellen nemzetközi körözést adjanak ki súlyos testi sértés és személyi szabadság korlátozása miatt. A 13 körözött ügynök közül tízen felkerültek az Interpol listájára is.
BreuerPress-info