Izrael fokozza a palesztinokra nehezedő nyomást.

Az izraeli ügyvezető kormány kedden úgy döntött, hogy az előző napi tel-avivi palesztin öngyilkos merénylet nyomán fokozza a palesztinokra nehezedő nyomást, de egyelőre nem hajt végre katonai akciót az iszlámista Hamász vezette kormánnyal szemben, noha a Palesztin Hatóságot tartja felelősnek a történtekért.


Mint arról az izraeli közrádió hírt adott, Ehud Olmert ügyvezető kormányfő Saul Mofaz védelmi miniszterrel, Cipi Livni külügyminiszterrel és Gideon Ezra belbiztonsági miniszterrel folytatott megbeszélését követően úgy határozott, hogy Izrael fokozza a palesztinokra nehezedő nyomást.
Az izraeli katonaság kedd hajnalban Ciszjordániában őrizetbe vette a Tel-Avivban magát fölrobbantó, és ezzel kilenc ártatlan életét kioltó és további 67 embert megsebesítő palesztin apját és fivérét. A hétfőihez hasonló újabb támadásoktól tartva az izraeli rendőrség kedden megerősítette járőreit Jeruzsálem körül és a zöld vonal mentén.