Hölvényi György: Mi nem 68 utódai, hanem a 21. század előfutárai vagyunk társadalmi kérdésekben

Hölvényi György: Mi nem 68 utódai, hanem a 21. század előfutárai vagyunk társadalmi kérdésekben

„Magyarország Kormánya hazánk megújítását a családok, a közösségek megerősítésével kezdte, s valamennyi intézkedése abból a hitből fakad, hogy erős
nemzet csak az lehet, amely bátran támaszkodik hagyományai, erkölcse, hite és meggyőződése alkotta alapjára.” – mondta Hölvényi György, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár azon a konferencián, amelyet az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága, a Konrad Adenauer Alapítvány, valamint a krakkói II. János Pál Egyetem szervezésében „A család helyzete az Európai Unióban” címmel tartottak ma Krakkóban.
Az államtitkár a  konferencián a szervezők felkérésére  „A
gender-vita – új etika vagy tiszta ideológiai küzdelem” című
panelbeszélgetésben tartott előadást. A megnyitó beszédeket
Bronislaw Komorowski lengyel köztársasági elnök, Dr. Jacques Santer
az Európai Biztosság korábbi elnöke és Dr. Stanislaw Dziwisz krakkói
érsek tartották.
„Elbizonytalanodásról beszélhetünk, hiszen a hagyományos értékek ma
Európában nem vállalt értékek. Európa lassan szellemi kohézió nélkül
maradt. Ebben a szellemi üres térben könnyebben tör utat magának
minden, a hagyományostól eltérő, érdekes, újszerűnek vélt gondolat.
Hiszen nehéz nem korszerűnek lenni, nem progresszívnek lenni. A
’68-as gondolkodás pontosan ezt a kényszert ültette el.

Mi nem 68 utódai, hanem a 21. század előfutárai vagyunk társadalmi kérdésekben” – emelte ki Hölvényi György előadásában.