A szíriai állami televízió bejelentése szerint Bassár el-Aszad elnök előtt letette a hivatali esküt az új védelmi miniszter csütörtökön.
A televízió nem mutatott képet az eseményről, és azt sem közölte, hogy hol történt. A szerdai súlyos merénylet óta ez volt az első hivatalos jelentés az elnökről, akiről az a híresztelés terjedt el, hogy elhagyta a fővárost. Egy név nélkül nyilatkozó munkatársa viszont azt állította, hogy az elnök Damaszkuszban tartózkodik a tanácsadóival, és irányítja az ország sorsát.
Az új védelmi miniszter Fahad Dszászim al-Freidzs tábornok, a hadsereg eddigi vezérkari főnöke lett. A híradás szerint Aszad az eskütétel után instrukciókkal látta el a minisztert, és sok sikert kívánt neki.
A szerdai merényletben megölt vezetők – köztük az előző védelmi miniszter, Daúd Radzsha – nemzeti gyászszertartása Damaszkuszban lesz pénteken, utána szülőhelyükön temetik el őket – tudta meg a francia hírügynökség. Arról még nincs hír, hogy Aszad elnök részt vesz-e a búcsúztatáson.
Oroszország és Kína megvétózta az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé terjesztett nyugati határozattervezet elfogadását.
A tervezet újabb szankciókkal sújtotta volna a szíriai kormányzatot, ha nem hagy fel nehézfegyverek bevetésével a felkelők ellen, és nem vonja ki katonáit a városokból. Ezenkívül szerepelt benne az ENSZ megfigyelő missziójának 45 napos meghosszabbítása is.
Ez volt a két ország harmadik vétója Szíria ügyében 2001 októbere és 2012 februárja után. A BT-ben a 15 tagból 11 támogatta a tervezetet, kettő (Pakisztán és a Dél-afrikai Köztársaság) tartózkodott.
A tervezetben Kofi Annan hatpontos válságtervét az ENSZ Alapokmánya hetedik fejezetére való hivatkozással támogatták volna meg. Ez a fejezet különféle intézkedések meghozatalára hatalmazza fel a testületet, egészen a katonai intervencióig. A tervezet vitája során a nyugati hatalmak azt állították, hogy csak szankciókról beszélnek, nem intervencióról. Moszkva azonban teljesen világosan értésre adta már előzőleg, hogy nem fogad el semmiféle utalást a szövegben a 7. fejezetre.
Oroszország is készített egy tervezetet a tűzszüneti megfigyelő misszió mandátumának 90 napos meghosszabbításáról, szankciók kilátásba helyezése nélkül. A tervezetet csütörtökön visszavonták, mert Vitalij Csurkin orosz ENSZ-nagykövet tájékoztatása szerint „a nyugati országok nem voltak hajlandók egyeztetni” a szövegéről.
A megfigyelők megbízatása péntek reggel GMT 4.00 órakor jár le, azaz még maradt egy kis idő meghosszabbítására egy újabb szavazáson.