Bővítette megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató tiszafüredi fióktelepét a Főkefe Zrt.

 Bővítette megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató tiszafüredi fióktelepét a Főkefe Zrt.

 A Nemzeti Erőforrás Minisztérium szociális államtitkára szerint pozitív elmozdulás tapasztalható a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásában; Soltész Miklós erről az országban csaknem nyolcvan fióktelepet működtető, mintegy 3500 megváltozott munkaképességű dolgozót is foglalkoztató Főkefe Nonprofit Kft. tiszafüredi termelési központjának szerdai megnyitóján beszélt.

A szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár – aki Varga Mihály Miniszterelnökséget vezető államtitkárral és Bernáth Ildikó fogyatékosságügyi miniszteri biztossal közösen vett részt az ünnepségen – hangsúlyozta: az elmúlt másfél évben felismerte az állam, hogy nem elég munkát adni a megváltozott munkaképességű embereknek, de piacot is találni kell az általuk előállított termékek értékesítéséhez. Soltész Miklós éppen ezért arra buzdította a cégeket és intézményeket, hogy vásárolják ezeket a jó minőségű árucikkeket.
Kitért arra is, hogy az élet perifériájára sodródott emberek keze munkája az a több mint háromszáz, motorosan állítható ágy és felfekvés elleni matrac is, amelyek használatára korábban a hazai bentlakásos szociális intézmények pályázhattak. Jelezte: a nyertesek között nyolc Jász-Nagykun-Szolnok megyei idős- és fogyatékos otthon is van.
Varga Mihály emlékeztetett: 2005-ben még a tiszafüredi foglalkoztató üzem megmaradásáért küzdöttek, ma pedig elmondható, hogy hamarosan száz tagúra bővül az itteni – pillanatnyilag dísztasakok gyártásával foglalkozó – alkalmazottak létszáma.
Az újonnan létrejövő 52 új munkahely ugyan nem tűnik soknak, ám fontos állomás egy hosszú úton – mondta Varga Mihály, hozzátéve, „nagyon messze vagyunk még a tíz évre kitűzött céltól, az egymillió munkahely megteremtésétől, ám bíztató jel, hogy jelenleg 40 ezerrel többen dolgoznak Magyarországon, mint egy évvel ezelőtt”.
A Miniszterelnökséget vezető államtitkár aláhúzta: minden honfitársunkra, köztük a megváltozott munkaképességű emberekre is szükség van ahhoz, hogy Magyarország egyről a kettőre jusson. Ők is azt szeretnék, hogy munkajövedelemből legyenek képesek eltartani magukat, és teljes értékű életet élhessenek. Mint ahogy az egyszerű szakmunkásoknak is kijár a társadalmi megbecsülés, amelynek jeleként akár egy több mint negyven évet becsülettel végigdolgozott villanyszerelő is megérdemelné a Kossuth-díjat – fogalmazott Varga Mihály.
Bernáth Ildikó arról beszélt, hogy 2012-ben 42 milliárd forint áll rendelkezésre a védett foglalkoztatásban dolgozók támogatására. Emellett a személyhez kötött, időkorlát nélküli és a munkáltatónak teljes járulékmentességet biztosító rehabilitációs kártya bevezetése is javítja majd e speciális foglalkoztatási forma bővítésének feltételeit – fűzte hozzá.