Obama és Karzai elítélte a koránégetést

Barack Obama és Hamid Karzai afgán elnök videokonferencián ítélte el a floridai fundi keresztény lelkipásztor koránégetését

 

 


Barack Obama amerikai és Hamid Karzai afgán elnök videokonferencián ítélte el a floridai fundamentalista keresztény lelkipásztor koránégetését 

 A két elnök egyórás eszmecserét folytatott, s megvitatta annak az
átmenetnek a részleteit is, amelynek során az idén az ország
elhagyásának megkezdésére készülő amerikai és NATO-csapatok az afgán
erőknek adják át a biztonsági feladatokat.
 A Fehér Ház közleménye szerint a két vezető egyetértett az
afganisztáni békének az átmenet, a tartós amerikai-afgán partnerség
és a megbékélés folyamatán keresztül történő
megteremtésében.
 Terry Jones floridai tiszteletes március 20-án, egy, a követői
körében lefolytatott „bírósági eljárás” után, azt
„ítélet-végrehajtásnak” titulálva égette el az iszlám szent könyvét.
Akciója nyomán zavargások törtek ki Afganisztánban, amelyekben
mintegy két tucatnyian vesztették életüket, köztük az ENSZ hét
alkalmazottja is.
 Obama és más amerikai vezetők korábban is elítélték a koránégetést,
de nyilatkozataikkal nem sikerült lehűteni az indulatokat.
 Obama és Karzai abban is egyetértett, hogy az ártatlanok
megtámadása és meggyilkolása „ellentétes az emberi tisztességgel és
méltósággal”.

 

BreuerPress