A Bush-kormányzatnak enyhítenie kell iráni retorikáján

Carl Levin befolyásos amerikai demokrata párti szenátor felszólította a Bush-kormányzatot, hogy tompítson az Iránt fenyegető retorikája élén, mert ezzel csak fokozza az iráni fanatikusok Amerika-ellenességét.


A szenátus fegyveres szolgálatok bizottságának demokrata párti elnöke a Fox News amerikai hírtévének nyilatkozva arról beszélt, hogy a washingtoni vezetők egyes megnyilatkozásai túlmutatnak azon, hogy Washington lehetőségként számol az iráni problémakör katonai megoldásán, mert azt sugallják, hogy az Egyesült Államoknak joga van hozzá, és meg is támadja Iránt, hogy véget vessen az iraki felkelőknek nyújtott teheráni segítségnek.
George Bush amerikai elnök a minap azt találta mondani, hogy az amerikai katonák „megtalálják és megsemmisítik” az iraki fegyvereseknek támogatást nyújtó hálózatot, legyen az akár Iránban. Washingtoni kormányzati illetékesek úgy nyilatkoztak ugyan, hogy az Egyesült Államoknak nem áll szándékában megtámadni Iránt, bár teljesen kizárni sem voltak hajlandóak ezt a lehetőséget. A kongresszus demokrata vezetői óvták a kormányzatot attól, hogy a törvényhozók jóváhagyása nélkül indítson támadást Irán ellen. Hasonló értelmű határozattervezetet be is terjesztették a szenátus elé.
„Azt hiszem, hogy egyes megnyilatkozások nagyon pongyolák és az iráni fanatikusok kezére játszanak” – mondta Carl Levin, aki szerint a washingtoni vezetőknek vissza kell venniük retorikájukból, fenn kell tartaniuk az Egyesült Államok ütőképességét, számolniuk kell minden lehetőséggel és nem szabad kiengedniük kezükből a „bunkót”.
BreuerPress-info