חדשות בעברית ה-17 באוקטובר 2023 Héber nyelvű híradó 2023.10.17

חדשות בעברית ה-17 באוקטובר 2023

Héber nyelvű híradó 2023.10.17

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן התקבל בבייג’ינג בקבלת פנים צבאית על ידי ראש ממשלת סין לי צ’יאנג, ולאחר מכן ניהלו שיחות דו-צדדיות, אמר ברטלאן הוואשי, ראש לשכת העיתונות של ראש הממשלה. לי צ’יאנג הדגיש שלמרות המרחק הגיאוגרפי, שתי המדינות מחוברות בידידות חזקה ועתיקת יומין. הוא הוסיף: סין מעריכה שהונגריה הייתה המדינה האירופית הראשונה שחתמה על שיתוף הפעולה הכלכלי יוזמת החגורה והדרך. הוא אמר: היחסים הבילטרליים ידידותיים ויש להם תוצאות פוריות. ויקטור אורבן הדגיש גם ידידות אישית ושיתוף פעולה פורה. הוא הדגיש שלידידות הפוליטית יש גם יסודות תרבותיים עמוקים יותר. הוא הזכיר: כעת ימלאו 75 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות. „אנחנו ידידים טובים של סין באירופה, ויש לנו תקוות טובות להמשך שיתוף הפעולה”, אמר ראש ממשלת הונגריה.

ביום שני שוב הפציץ חיל האוויר הישראלי באינטנסיביות את המתקנים הצבאיים של ארגון הטרור חמאס, השולט ברצועת עזה ותוקף את ישראל, בעוד אזרחים עזתים ממשיכים להימלט מהמבצע הקרקעי הישראלי הצפוי לחלקה הדרומי של הרצועה, כך דיווחו כלי תקשורת מקומיים. לפי המידע של ynet מהפלסטינים, יום שני ראה את ההפצצה הישראלית המשמעותית ביותר באזור מאז מתקפת הטרור ששיגר חמאס נגד ישראל ב-7 באוקטובר. לפי דוברי צה”ל, מנהיג חשוב נוסף של חמאס נהרג בתקיפה אווירית במהלך הלילה. פורסמה רשימה של שישה מנהיגים בכירים בארגון שנהרגו על ידי צה”ל ושב”כ מאז תחילת המלחמה, ביניהם מפקד הביטחון של המחוז הדרומי של חמאס, מפקד יחידת הקומנדו ומפקד הלוחמה האווירית. דובר צה”ל אמר כי בנוסף למנהיגים צבאיים הם הרגו גם מנהיגים פוליטיים.

אתמול נמשכו התקפות הרקטות מרצועת עזה לכיוון אשדוד, באר שבע ומודיעין בנוסף ליישובי ישראל הקרובים לגבול. ארגון הטרור חמאס, השולט ברצועת עזה, הודיע כי ירה רקטות לעבר תל אביב. הסירנות לא הופעלו, התושבים דיווחו על פיצוץ אדיר ולפי התקשורת ככל הנראה טיל נחת בים. צה”ל הודיע בשעות אחר הצהריים המוקדמות כי ביצע במהלך השעות האחרונות עשרות תקיפות על מפקדות חמאס, עמדות מרגמות ומספר מחבלים במתחם צבאי.

אלפים יצאו לרחובות באיטליה בסוף השבוע למען החירות הפלסטינית. על פי מידע לעיתונות, ארבעת אלפים בני אדם הפגינו במילאנו, מהגרים ערבים מהדור הראשון והשני, כמו גם חברי קבוצות שמאל קיצוני, איגודי עובדים ואגודות סטודנטים. ברומא, מילאנו, בולוניה, ונציה, פירנצה, נאפולי ובארי תמכו ההמונים גם בהתנגדות הפלסטינית, במלחמה עד הניצחון. הקהל שהציף את הרחובות קרא: ישראל היא מדינה פשיסטית, טרוריסטית, נתניהו הוא חזיר רוצח. לא רק פלסטינים שחיו בפזורה, אלא גם גברים ממוצא תוניסאי, מרוקאי, מצרי, ירדני, סורי ולבנוני הופיעו בכיסויי ראש ערבים, רבים כיסו את פניהם, ונשים צעדו ברחובות בחיג’אב שחור המכסה את כל גופן. הפגנה פרו- פלסטינית הפכה לאלימה ברומא. מאות אנשים צעדו להפגנה המורשית בכיכר ויטוריו עמנואל ברובע העיר המאוכלס על ידי מהגרים ערבים.

בערב השמיים יתבהרו בכל מקום, צפוי מזג אויר שקט. מחר מזג האוויר יישאר שטוף שמש. הטמפרטורות חזויות להיות בין )-1( ל- 4 מעלות בבוקר ובין 13 ל- 17 מעלות אחר הצהריים.