חדשות בעברית Héber nyelvű híradó 2023.VII.20.

חדשות בעברית Héber nyelvű híradó

שר החוץ והמסחר פיטר סייארטו קיבל את מקבילו התימני בבודפשט. במסיבת העיתונאים המשותפת שלו עם אחמד אבאד בן מובארק, הדגיש ראש משרד החוץ ההונגרי כי מדובר באירוע בתולדות הדיפלומטיה, שכן שר החוץ של המדינה המזרח תיכונית מעולם לא ביקר בהונגריה קודם לכן. הביקור הזה מגיע בזמן קריטי, כי אם אני מסתכל על שמונים השנים האחרונות, הביטחון העולמי נמצא כעת במצבו בגרוע ביותר. המשימה החשובה ביותר כעת עבור הקהילה הבינלאומית חייבת להיות למנוע הצטברות של סכסוכים מזוינים אזוריים מקומיים. אלינו להגיע להסדר שליו בכמה שיותר מקרים, אמר פיטר סייארטו.

נשיא מדינת ישראל, יצחק הרצוג, נאם בקונגרס האמריקני, וסיים ביקור שנועד להרגיע את ארצות הברית שהדמוקרטיה בישראל נותרה חזקה למרות ניסיונות הממשלה לשנות את מערכת המשפט במדינה. הרצוג זכה למספר מחיאות כפיים. במהלך נסיעתו הוא גם נפגש עם נשיא ארה”ב ג’ו ביידן והדגיש את היחסים ההדוקים בין מדינותיהם, למרות המתיחות האמריקאית עם ממשלתו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. „הדמוקרטיה הישראלית היא קשוחה ועמידה, ובהחלט צריך להסתכל על הדיון הישראלי הנוכחי על כל היבטיו כמחווה לחוזקה של הדמוקרטיה הישראלית”, אמר הרצוג.

שר הליכוד דוד אמסלם האשים בכנסת את היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, שאותה כינה „האדם המסוכן ביותר בישראל”, וטען כי היה צריך לפטר אותה מזמן. „בפועל יש מרד בצה”ל, והיועצת המשפטית לממשלה לא רואה ולא שומעת את זה „. „היינו צריכים לסלק אותה אתמול”, הוסיף אמסלם. „זה פוגע בביטחון. צריך לפנות אותה ופתאום יהיה ברור שכל מי שעובר על החוק ייענש „.

לאו”ם יש שלושה חודשים להראות תוצאות מוחשיות ולהציל את הסכם התבואה שנחתם ביולי האחרון, אמרה דוברת החוץ הרוסית, מריה זכרובה, ביום רביעי. „ההסכם בין רוסיה לאו”ם קובע כי ההסכם תקף לשלוש שנים, ואם אחד הצדדים רוצה לסיים אותו, עליו להודיע על כך שלושה חודשים מראש”, ציטטה זהרובה את המסמך כשדיברה עם רדיו ספוטניק. „אנחנו כבר ציינו זאת”, הוסיפה. „בהתאם, לאו”ם יש עדיין שלושה חודשים להשיג תוצאות מוחשיות”, המשיכה הדוברת. „אם יהיו תוצאות קונקרטיות, נחזור לדון בנושא”, הדגישה.

צפון מקדוניה משנה את חוקתה על מנת שתוכל להתקדם בצורה יעילה יותר בנתיב האינטגרציה האירופית, כך דיווח פורטל החדשות הצפון מקדוני Vesti.mk בהקשר לעובדה שמשא ומתן ההצטרפות בין מדינת מערב הבלקן לאיחוד האירופי החל בדיוק לפני שנה. ממשלת צפון מקדוניה תשנה את חוקת המדינה באופן שהמיעוטים הבולגריים, הקרואטיים, המונטנגריים, הסלובניים, היהודיים והמצריים נכללים בנוסח חוק היסוד בנוסף ללאומים שכבר נכללו – המקדוניים, האלבניים, הטורקיים, הוולאכים, הסרבים, הצוענים והבוסנים. לפי הצדקת הממשלה, האופי הרב-אתני של המדינה יתחזק על ידי הרחבת מספר הקבוצות האתניות המרכיבות את המדינה.

בשעות הערב נוכל להיערך לגשם במספר מקומות. מחר חזית קרה תביא התקררות. הטמפרטורות חזויות להיות סביב 15 עד 18 מעלות בבוקר, ובין 27 ל-33 מעלות אחר הצהריים.