מסע הירי בבית הכנסת: „מכה לקהילה, כולנו בהלם”

מסע הירי בבית הכנסת: „מכה לקהילה, כולנו בהלם”

מסע הירי בבית הכנסת: „מכה לקהילה, כולנו בהלם”מעט לפני 10:00 (שעון מקומי) פרץ רוברט באוורס למתחם

בפיטסבורג ורצח שלושה מתפללים, שהיו בטקס קריאת שם לבת. לאחר מכן הוא ירד לקומת המרתף, שם התכנסו חברי קהילת „אור חדש” ורצח ארבעה. הוא נמלט לקומה השלישית, שם התנהלו חילופי אש עם הכוחות המיוחדים, שבמהלכם נרצח ככל הנראה מתפלל נוסףגלעד מורג והסוכנויותפורסם:  27.10.18 , 20:52

הנשיא טראמפ מתייחס לטבח בבית הכנסת   (צילום: רויטרס)

בארצות הברית ובישראל גינו את הטבח. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס לטבח בבית הכנסת ואמר: „אם הייתה אבטחה בתוך בית הכנסת, התוצאות היו שונות”. טראמפ הוסיף לאחר מכן בציוץ: „האירועים בפיטסבורג נראים הרסניים יותר ממה שחשבנו במקור. שוחחתי עם ראש העיר והמושל ומסרתי להם כי הממשל הפרדלי היה ויהיה איתם לכל אורך הדרך”.

בתו, איוונקה טראמפ, כתבה בחשבון הטוויטר שלה: „אמריקה חזקה יותר ממעשיו של גזען מושחת מוסרית ואנטישמי. האמריקנים הטובים כולם עומדים לצד העם היהודי בהתנגדות למעשי טרור ושותפים לתחושות האימה, הגועל והזעם על הטבח בפיטסבורג. אנו חייבים להתאחד נגד השנאה והרשע. שהשם יברך את כל אלו שהושפעו מהאירוע”.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס בצאת השבת לאירוע הירי בפנסילבניה ואמר: „תפילותינו ודאגתנו העמוקה נתונים למתרחש בפיטסבורג, פנסילבניה, אל ‘אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה’. ליבנו ומחשבותינו עם משפחות הנרצחים ואנו מתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים. אני סמוך ובטוח כי כוחות הביטחון ורשויות החוק בארה”ב יחקרו את האירוע המחריד ביסודיות וימצו את הדין עם הרוצח הנפשע”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון, שבו אמר: „הייתי שבור-לב ומזועזע מההתקפה הרצחנית על בית הכנסת בפיטסבורג היום. עם ישראל כולו מתאבל עם משפחת הנרצחים. אנו עומדים יחד עם הקהילה היהודית של פיטסבורג, אנו עומדים יחד עם העם האמריקני העומד בפני הברוטליות האנטישמית הנוראית הזאת ואנחנו כולנו מתפללים להחלמה מהירה של הפצועים”.