Ez az elkövető is már ott született

Ez az elkövető is már ott született Francia állampolgár volt és nizzai lakos

A francia hatóságok péntek reggel még nem közölték a nevét a nizzai tömegvérengzést végrehajtó, 31 éves terroristának, akiről azonban néhány részletet megírt a sajtó.

ziugza.jpg

Nem bevándorlóról, hanem ott született – egyelőre nem tudni, hányadgenerációs – tunéziairól, francia állampolgárról van szó. A rendőrök agyonlőtték, így vetettek véget ámokfutásának, majd a teherautóban talált papírok alapján meg tudták állapítani a személyazonosságát – állítja rendőrségi forrásokra hivatkozva az AFP hírügynökség.

A rendőrök azt is megállapíthatták, hogy régi ismerősük a terrorista, aki korábban köztörvényes bűnözőként került összeütközésbe a törvénnyel.

Érdemes emlékezni arra a három évvel ezelőtti esetre, amikor a nizzai mohamedánok „megsértése” miatt a baloldali sajtó meghurcolta Christian Estrosi nizzai polgármestert, aki Sarkozy akkori elnök jobboldali pártjának, az Unió egy Népi Mozgalomért-nak tagja volt.

Christian-Estrosi_2240179b.jpg

Estrosi Sarkozy társaságában

Estrosit 2013-ban azzal vádolták, hogy „stigmatizálja” a helyi iszlámhitűeket, mivel merészelt dekrétumot közzétenni a kibírhatatlan ricsajjal járó városházi esküvők – konkrétan az ilyenkor tapasztalható visongás, fütyülés, törzsi zene és főleg idegen zászlók lengetése – kapcsán. A polgármester mindezt törvényen kívül helyezte, ráadásul büntette az esküvők alkalmával tömegével tilosban parkoló autókat is.

A polgármester azt tette, ami a kötelessége – a város polgárainak nyugalma érdekében fellépett a rendzavarás ellen –, és ha az esküvőn résztvevők nem bírtak magukkal, számolhattak azzal, hogy büntetésből huszonnégy órával elhalasztják a ceremóniát.

Nemcsak a helyi muzulmán érdekképviselők, de az ellenzéki szocialisták is a francia iszlám elleni leplezett támadásként értékelték a polgármester lépését, és tiltakozásul egyebek közt „néma esküvőt” rendeztek a városházán, ami persze csak kamu esküvő volt, ilyen feliratokkal: „Csendet kérünk, most épp összeházasodunk”. Sokan ragtapasszal beragasztott szájjal jelentek meg, hitet téve a szabad üvöltés és rendbontás joga mellett.

Mindez Estrosi polgármestert nem hatotta meg; a Nice-Matinnek adott interjúban elítélte a „szocialista paródiát”, mondván, az intézkedés célja nem az öröm visszafogása volt, hanem az, hogy a vendégeket emlékeztessék az elemi illemszabályokra.