Kósa Lajos hétfőn a Parlamentben.

Folyamatosan hangsúlyozzák, mennyire együttműködnek a migráció megállításában, de akkor, amikor a magyar emberek biztonságát akarja a kormány garantálni az alaptörvényt módosítva, akkor az ellenzék és Vona Gábor is elzárkózik ettől – jelentette ki Kósa Lajos hétfőn a Parlamentben.

Kósa Lajos rámutatott, Vona Gábor az unión belüli mozgásszabadságot hangsúlyozza, rámutatva a külföldi magyarok szavazati jogának biztosítására, de elkerülte a figyelmét, hogy ez már régen biztosított, az egyik legfontosabb parlamenti döntést a kettős állampolgárságról hozta meg a kormány.

Napirend előtti felszólalásában megjegyezte, hogy Vona Gábor nem szavazta meg a döntést a kettős állampolgárságról. Ezzel Gyurcsány Ferenccel került egy társaságba – tette hozzá. A különbség annyi volt, hogy Gyurcsány Ferenc nyíltan vállalta, hogy nem ért egyet a döntéssel, és az MSZP elnökeként az egyik legkirekesztőbb kampányt folytatták – emlékeztetett Kósa Lajos. Vona Gábor csak arra hivatkozott, hogy a büfében épp interjút adott – fűzte hozzá.

„AZ ALAPTÖRVÉNY-MÓDOSÍTÁS MEGVÁLASZTJA, HOGY VALÓBAN IGAZ-E A JOBBIK ÁLTAL KÉPVISELT ÁLLÁSPONT. HA A MAGYAR EMBEREK BIZTONSÁGÁT TARTANÁK FONTOSNAK, AKKOR TÁMOGATNÁK.”

Folyamatosan hangsúlyozzák, mennyire együttműködnek a migráció megállításában, de akkor, amikor a magyar emberek biztonságát akarja a kormány garantálni az alaptörvényt módosítva – ahogy ezt számos európai ország már megtette -, akkor az ellenzék és Vona Gábor is elzárkózik ettől, olyan érvekre hivatkozva, amelyeket Németországtól Belgiumig már régen megvitattak, és a legdemokratikusabb próbát is kiállták a módosítások – mondta. Ha a magyar emberek biztonságát tartanák fontosnak, akkor a Jobbik támogatná az alaptörvény-módosítást – fűzte hozzá.

Kósa Lajos felhívta a Jobbik vezetőjének figyelmét arra is, hogy Ausztria nem kaphat „vérszemet” az uniós csúcson tárgyalt ingázókról szóló döntés miatt, hiszen a paktumból az ingázó munkavállalókat már kivették, rájuk a döntések nem vonatkoznak.

Rámutatott, az unió lényege a szabad munkavállalás a tagországokban. Hozzátette, majdnem hárommillió német állampolgár dolgozik az unió területén, élve a szabad munkavállalás jogával.

Kitért arra, is, hogy a szocialisták frakcióvezetője számon kérte a Fideszen a népszavazás hiányát. Cáfolva a kijelentést, emlékeztetett az európai uniós tagságról szóló népszavazásra. A magyar nép erre a kérdésre egyszer már igent mondott, és mi továbbra is támogatjuk ezt az álláspontot – zárta szavait.