כל נר הוא סיפור: החלל שלי, הזיכרון של כולנו

כל נר הוא סיפור: החלל שלי, הזיכרון של כולנו

כמדי שנה ביום הזיכרון, בפעם ה-12 ברציפות, ynet מניח לשגרת האקטואליה ומקדיש את הכותרת הראשית לזיכרון של כולנו. בואו, בני משפחה, חברים ומכרים מהארץ ומחו”ל, להדליק נר-תמיד לזכרו של החלל הפרטי שלכם, לספר לנו על אישיותו ודמותו, ולהבטיח שכולנו לא נשכח

 

זר לא יבין זאת: פעם בשנה מתקיים כאן פלא קצר-מועד, יממה אחת אורכו, שמצליח להזכיר לכל מי שנולד או בחר לחיות ולשרוד כאן, שבעצם, כולנו משפחה אחת.

 

 

במדינה מוכת דרמות במהירות מופרזת, הפלא הזה נמשך הרף-עין, יממה אחת בלבד, אבל הוא שב ומתקיים כל שנה מחדש, וכמו סופר-גלו לאומי, הוא מערבב ימין בשמאל, דתי בחילוני, ובדואי בדרוזי וביהודי.

 

 

ליממה אחת בלבד, אלפי הפיסות הקטנות, מאות המחנות, ואינספור האינטרסים המנוגדים של עשרות הקבוצות בחברה – כמו נארגים לגוף אחד, עצמאי וחופשי, אבל חומל, כואב ומתגעגע. כגוף אחד, אנחנו מכירים כל פצע שיצר בנו אובדן של אחים ובנים, נערות ונערים, לאורך 64 שנים של עצמאות, וכגוף אחד, כל צלקת ממשיכה לדמם.

 

כל נר הוא נשמה 

ynet מזמין אתכם גם השנה להתכנס סביב מדורת השבט הישראלי שנוצרה כאן, להדליק נרות לכבוד החלל הפרטי שלכם, להדגיש את שמו ואת שנת נפילתו של כל אחד, לספר על דמותו ואישיותו, ולאפשר למאות אלפי הגולשים שלא הכירו אותו לקחת את זכרו אל לבם. 

 

בואו – צעירים ומבוגרים, רחוקים וקרובים, דתיים וחילוניים, ימנים ושמאלנים, בנות ובנים, מהארץ ומהעולם – ספרו את סיפורם, והדליקו נר לזכרם. 

• הדליקו: הקלידו את שם החלל במשבצת הלבנה ולחצו הדלק. בתוך זמן קצר יעלה בשורת הנרות העליונה הנר לזכרו של יקירכם.

• ספרו: כתבו על החלל שלכם בתגובה לכתבה בתחתית עמוד זה (ציינו את שם החלל בכותרת).

עברו עם העכבר על השלהבות הקטנות – ותוכלו לצפות בשמות החללים שלזכרם הודלקו.

 

 

12 שנים של זיכרון

 

ב-12 השנים מאז הקמתו של ynet, כתבתם כאן במסגרת פרויקט החלל שליאלפי סיפורי זיכרון מרגשים, רבבות טיפות של עצב באוקיינוס של געגוע נצחי. 

 

ומדי שנה אתם חוזרים לכאן – הורים ואחים שכולים, יתומים ואלמנות, חברות נטושות, חברים לנשק, מכרים מבית הספר והאקדמיה, והרבה-הרבה ישראלים מחבקים, אוהבים, מכירי תודה. קוראים, אולי מוחים דמעה, מבטיחים לא לשכוח