לבני מול מופז – ראש בראש במאבק על ההנהגה

לבני מול מופז – ראש בראש במאבק על ההנהגה

מי ינהיג את ‘קדימה’? מה יעשה המפסיד? יפרוש?ובעיקר – כמה מצביעים יטריחו את עצמם לקלפיות? היום הבחירות ב’קדימה’ – לבני מול מופז.
פרסום ראשון: 27/03/12, 07:23

שמעון כהן

 

מחכים למצביעים. מופז ולבני

מחכים למצביעים. מופז ולבני
פלאש 90

מאמצים אחרונים במטותיהם של שני המתמודדים על ראשות ‘קדימה’ להזמנתם של מצביעים לקלפיות. המתמודדים יוצרים קשר טלפוני אישי עם המצביעים ומבקשים שיגיעו להצביע וזאת מחשש לאחוז מצביעים נמוך. המתמודדים ערים לחוסר ההתעניינות היחסי בקרב מתפקדי התנועה וזוכרים את האחוזים הנמוכים בהם הגיעו לקלפיות בהתמודדות הקודמת, התמודדות בה בחרו ראש ממשלה. ההערכות הן שמצבה הקשה של המפלגה, הסקרים המעידים על מספר מנדטים נמוך, השסעים והמחלוקות בין בכיריה, החשדות בשחיתות שנבחנות בידי מבקר המדינה והמשטרה, כל אלה יובילו לאחוזי הצבעה נמוכים במיוחד.

בהודעה מוקלטת ששלחה לפנות בוקר יו”ר ‘קדימה’, חברת הכנסת ציפי לבני, היא אומרת: „היום הבחירות ב”קדימה” – בואו להצביע! זה חשוב, זה עבורנו – בואו נחזיר ביחד את התקווה לעם הזה. מגיע לנו ולילדים שלנו יותר. אל תוותרו, אל תשלימו עם מה שקורה – תבואו, ננצח!”. כזכור, הסלוגן ‘תבואו ננצח’ היה לסיסמת הבחירות של לבני.

בדברים שאמרה אתמול בראיונות לתקשורת קבעה כי משמעות ההתמודדות בינה לבין מופז היא בין מפלגה גדולה המתמודדת על הנהגת המדינה בראשותה לבין עוד מפלגה קטנה בראשות מופז, מפלגה שתהיה בפוליטיקה לא כדי להשפיע אלא רק כדי להיות בה.

מנגד קובע מופז כי הוא ורק הוא יוכל ללכד מאחוריו את שורותיה של המפלגה ולהוביל לניצחון על בנימין נתניהו.

ההערכות הן שהתוצאות תהיינה צמודות. הערכות אלה קיבלו חיזוק משמעותי מאז חבר חבר הכנסת דיכטר למופז והסיר את מועמדותו. תומכיו של דיכטר הקרובים בעמדותיהם, באופן יחסי, לאלה של מופז, צפויים להצביע למופז ולהוסיף לו כחמישה אחוזים. זאת מאחר והערכות הן שרבים מתומכי דיכטר כלל לא יגיעו להצביע.

סוגיה מרכזית המעסיקה את מתפקדי ‘קדימה’ היא האחדות ביום שאחרי הבחירות. רבים מהמתפקדים ומראשי התנועה מאמינים שבמידה וינצח מופז תפרוש לבני ואיתה כמה מתומכיה המרכזיים כדוגמת חברי הכנסת בר און, חסון ואחרים. נזכיר את הערכתו של ח”כ שנלר ולפיה במידה ותפסיד לבני היא תחבור עם כמה מאנשיה למפלגת שמאל מובהקת ולא תפרוש מהזירה הציבורית, אם כי גם אפשרות זו קיימת.

הקלפיות יפתחו בשעה 10:00. תוצאות ראשונות צפויות להתפרסם סמוך לחצות.