גלעד: התגעגעתי למשפחה, חששתי שאחכה שנים

גלעד: התגעגעתי למשפחה, חששתי שאחכה שנים

מבולבל ומתנשף, התראיין גלעד שליט לטלוויזיה המצרית לפני שנמסר לידי ישראל. למראיינת חסרת החמלה הוא סיפר שקיבל את ההודעה על שחרורו לפני שבוע: „אני רוצה לדבר עם אנשים, לספר לאנשים על הניסיון שלי בשבי בכל השנים האלה”
רועי קייס

„חשבתי שאני יכול למצוא את עצמי במצב הזה עוד הרבה שנים” – כך אמר גלעד שליט בראיון לטלוויזיה המצרית, ששודר בצהריים (יום ג’) במקביל להגעתו לשטח ישראל. „כמובן התגעגעתי למשפחה שלי, לחברים שלי. אני רוצה לפגוש אנשים, לדבר עם אנשים, לספר לאנשים על הניסיון שלי בשבי בכל השנים האלה”, אמר שליט.

 

לפרקים נראה הראיון בטלוויזיה המצרית כהתעללות מצד המראיינת. שליט התנשף לאורך הראיון, ונראה תשוש ומבולבל. המראיינת הציגה לגלעד שאלות באנגלית, ומתורגמן תרגם לו אותן לעברית. הוא השיב בעברית.

 

 
 

סגורסגור

שליחה לחבר

הקלידו את הקוד המוצג

 

שלח

הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

קוד להטמעה:

תמונות ראשונות של שליט מחוץ לשבי


 


שליט סיפר שקיבל את ההודעה על שחרורו לפני שבוע: „הרגשתי את זה בחודש האחרון”, הודה. הוא נשאל על התיווך המצרי בעסקה: „אני חושב שהמצרים הצליחו בגלל שהם ביחסים טובים עם חמאס וישראל. היחסים הטובים האלה סייעו בהשלמת העסקה”. הוא נשקל מהם הלקחים שלו, והשיב: „הלקחים שלי הם שאפשר להגיע לביצוע עסקה בזמן יותר קצר”.

 

 

המראיינת של הטלוויזיה המצרית שאלה: „מה יחסך לאסירים הפלסטינים? האם תשתתף בקמפיין השחרור של האסירים הפלסטינים?”. שליט השיב: „מאוד אשמח שהם ישתחררו, ושלא יחזרו להילחם בישראל. שיחזרו לשטחים, אני מאוד אשמח אם זה יקרה”.

 

 

גלעד שליט לצד אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו
גלעד שליט לצד אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו

 

 

משפחת שליט מחכה לגלעד בתל-נוף כבר מסביבות השעה 08:30 בבוקר. בסמוך לשעה 07:00 הבוקר יצאו בני המשפחה – ההורים אביבה ונועם, האח יואל וחברתו יערה וינקלר, מהבית במצפה הילה, למנחת תפן, שם עלו על מסוק שהעביר אותם לבסיס חיל האוויר בתל-נוף. לבסיס הגיע בנסיעה גם הסב צבי שליט.

 

 

שליט שוחרר הבוקר משבי החמאס אחרי קרוב לחמש שנים וחצי. עסקת חילופי השבויים החלה בסביבות השעה 2:30 בלילה, כשראשוני האסירים עזבו את בית הכלא „השרון”. אחרי השעה 6:00 בבוקר כבר היו כל 477 האסירים שישוחררו

 

במסגרת עסקת חילופי השבויים בנקודות הגבול, והחלה ההמתנה לבואו של גלעד שליט. אחרי 7:00 בבוקר דיווחו מקורות בחמאס ובמצרים כי שליט הועבר לידי המצרים, בדרכו לישראל, ובמקביל החל שחרור האסירים בפועל.

 

מהצד הפלסטיני של מעבר רפיח התאספו אזרחים ואנשי ביטחון פלסטינים, וגם ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, הגיע

לשם כדי לחגוג את העסקה. חגיגות נרשמו גם בגדה המערבית ובשטח ישראל – במזרח ירושלים ובאום אל-פאחם, ערים שגם אסירים הגרים בהן שוחררו במסגרת עסקת שליט.