חאלד משעל: „התנגדות אלימה היא האופציה היחידה שנותרה עבור הפלסטינים”

חאלד משעל: „התנגדות אלימה היא האופציה היחידה שנותרה עבור הפלסטינים”
פוליטי-מדיני

חאלד משעל: „התנגדות אלימה היא האופציה היחידה שנותרה עבור הפלסטינים”

יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס נשא נאום תקיף בוועידה הפרו פלסטינית בטהרן. „התנגדות אלימה היא הדרך היחידה שנותרה לפלסטינים. נשלם כל מחיר עד שתשוחרר פלסטין וישראל תיחרב”

   
 

יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר היום (שבת) כי לעם הפלסטיני לא נותרו עוד כל אופציות בסכסוך עם ישראל מלבד זו של התנגדות אלימה עד לשחרור השטחים הכבושים.

  חאלד משעל. התנגדות בכל מחיר

חאלד משעל. התנגדות בכל מחיר
צילום : רויטרס

משעל דיבר בוועידה הפרו פלסטינית הנערכת בימים אלה בבירת איראן, טהרן, ואמר כי על הפלסטינים לדבוק בהתנגדות אלימה ולא משנה מה יהיה המחיר אותו יאלצו לשלם על מנת להשיג את מטרתם.

 

„אין אפשרות אחרת, העם הפלסטיני חייב להמשיך רק באמצעות התנגדות אלימה, עד אשר תשוחרר פלסטין וישראל תהרס”, אמר משעל במרכז הכנסים בלב טהרן. לנאומו של משעל קדם נאומו של מנהיגה הרוחני של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, שיצא נגד המהלך הפלסטיני לבקשת חברות מלאה בעצרת האו”ם ואמר כי מדובר בטעות של אבו מאזן.

 

„הפלסטינים לא צריכים להגביל את עצמם ולהסכים לקווי 1967 כי כך הם מכירים בקיומה הלגיטימי של ישראל ומשכיחים עובדה חשובה – כל האדמות הללו שייכות לפלסטינים”, אמר האייתוללה והוסיף כי איראן אינה מגבה את המהלך הפלסטיני של אבו מאזן ופתח ורואה בחמאס של משעל כשלטון הלגיטימי ברשות.

 

הוועידה החמישית להגנה על האינתיפאדה הפלסטינית הנערכת במרכז הכנסים בבירה האיראנית, נועדה, על פי הגדרת המארגנים, לקדם את מאבק הפלסטינים ולשחרר שטחים כבושים. בין המדינות ששלחו נציגים לוועידה השנה אפשר למצוא גם את פארגוואי, פולין, דנמרק וקנדה בנוסף למרבית המדינות בעולם המוסלמי.

ארגונו של משעל, חמאס, הביע לאורך כל הדרך את התנגדותו למהלך אותו הובילו אבו מאזן ותנועת פתח. בשבוע שעבר לאחר נאומו של יושב ראש הרשות בעצרת הכללית בניו יורק, תקף דובר חמאס, פאוזי ברהום, את הנאום ואמר כי אבו מאזן סתר את הרצונות הפלסטיניים.”הנאום סותר את זכויות העם הפלסטיני, שכן הוא כולל הכרה בישראל ודיבור רק על 22% משטחי המדינה הפלסטינית”, הוסיף דובר חמאס.