ליברמן על דבריו של אובמה: „זה היה נאום של בעל ברית”

ליברמן על דבריו של אובמה: „זה היה נאום של בעל ברית”

 
עודכן 18:19 21/09/2011

במערכת הפוליטית מברכים על נאומו של הנשיא האמריקני בפתיחת העצרת הכללית, שם קרא לפתור את הסכסכוך שלא באמצעות האו”ם. שר החוץ אמר כי הוא יכול „לחתום על הנאום בשתי ידיים”. יושבת ראש האופוזיציה לבני אמרה כי הציג את עיקרי הסכסוך בצורה מאוזנת, וקראה לחדש את המו”מ

 
 
 

צפו בדברי ליברמן (7:18 דקות):

 
<object width=”448″ height=”366″><param name=”movie” value=”f.nanafiles.co.il/Common/Flash/Nana10Pre
  

 


אחרי שנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אמר אחר הצהריים (רביעי) בכינוס העצרת הכללית כי אין קיצורי דרך לפתרון הסכסוך ישראל ולפלסטינים, בירך שר החוץ אביגדור ליברמן על דבריו ואמר: „אני יכול לברך ולחתום על הנאום הזה בשתי ידיים”.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

„שני דברים בלטו במיוחד, הנשיא הסביר שהדרך לשלום היא ארוכה ולא פשוטה. לו היה אפשר לפתור סכסוך בפורום בינלאומי הינו עושים מזמן. יש מציאות בשטח ושני הצדדים צריכים להסתדר. בנוסף לא הוזכרו גבולות 67′, זה היה נאום של בעל ברית”, אמר ליברמן.

 

ליברמן חזר על דבריו לפיהם אם הפלסטינים יעבירו החלטה חד צדדית, יהיו השלכות לכך חמורות. לדבריו, בין זה לבין זירת הקואליציה אין מן המשותף, והוא נזף בסגן שר החוץ דני איילון, שאמר דברים ברוח הדברים הללו. „אני לא יודע מה הוא אמר, אבל אלו לא דברים על דעתי”.

 

השר ציין כי אין למפלגתו סיבה לעזוב את הקואליציה, אבל הוא גם לא נדבק לכיסא. „כולם יודעים מה הגבולות המדיניים ומה אנחנו יכולים להתפשר. אמרתי שלא אסכים להקפאה אפילו ליום אחד”, אמר ליברמן במסיבת עיתונאים בניו יורק.

 

לבני: נתניהו חייב ליזום תהליך מדיני


גם יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, כבר התייחסה לנאומו של הנשיא האמריקני ואמרה כי הוא מציג את עיקרי הסכסוך בצורה מאוזנת: „הוא צדק באמרו ששלום מושג רק במשא ומתן ישיר, ולא בהחלטות באו”ם”.

 

לבני הוסיפה כי האחריות לעתיד של שלום וביטחון לילדי ישראל מונחת על כתפי ההנהגה הישראלית – וקראה לראש הממשלה לחדש את המו”מ : „נתניהו חייב ליזום עכשיו את חידוש התהליך המדיני ולא כטובה לפלסטינים אלא לטובתינו. הנאומים באו”ם לא ישנו דבר בשטח, ועצם חידוש המו”מ המדיני ימנע את ההחלטות באום וימנע את בידוד ישראל”.