אובמה מציין את אסון התאומים: „ארגוני טרור עדיין מנסים לפגוע בארצות הברית

אובמה מציין את אסון התאומים: „ארגוני טרור עדיין מנסים לפגוע בארצות הברית”

 

נשיא ארצות הברית פנה לאזרחי המדינה בהודעתו השבועית ברדיו ובאינטרנט. „ארצות הברית חזקה יותר היום מאשר ביום המתקפה”, אמר הנשיא. עם זאת, הדגיש אובמה: „אנחנו עדיין על המשמר”. הנאום בא על רקע התרעות חוזרות ונשנות לפיגועי טרור בערים הגדולות במדינה

 
 
 

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ציין היום (שבת) עשר שנים לאירועי ה-11 בספטמבר בהודעתו השבועית לאזרחי ארצות הברית. „אנחנו חזקים יותר מאשר ביום המתקפה”, ציין אובמה בהודעתו. הנשיא הוסיף כי ארצות הברית „תמשיך הלאה” למרות האיומים הרבים על בטחונה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

ברק אובמה. "האויב נחוש לפגוע"

ברק אובמה. „האויב נחוש לפגוע”
צילום : רויטרס

אובמה התייחס בהודעתו לחיסול מנהיג אל-קאעדה, אוסמה בן לאדן, ואמר כי הפעולה התבצעה תודות למאמצים בלתי פוסקים של הצבא ושל גופי המודיעין. „שלא יהיה שום ספק בכך – אל קאעדה נמצא כיום בנתיב של תבוסה”, ציין אובמה.

 

הנשיא הדגיש כי קבוצות טרור צפויות להמשיך ולנסות לפגוע ביעדים שונים ברחבי ארצות הברית. „אנו עומדים בפני אויב נחוש ואין ספק כי הוא ינסה לפגוע בנו שוב”, אמר אובמה אך הדגיש כי הגופים הרלוונטיים עומדים על המשמר. „אנו עושים כל שביכולתנו ובכוחנו להגן על אזרחי ארצות הברית, ולא חשוב מה יעמוד בדרכנו, אנו נמשיך כך”, אמר אובמה.

 

דבריו של אובמה באו על רקע התרעות חוזרות ונשנות על ערים ברחבי ארצות הברית. רק אתמול התריעו בכירים כי ישנה התרעה ממוקדת לפיגועי טרור בארצות הברית בסוף השבוע הקרוב, בו יצוין יום השנה העשירי לפיגועי ה-11 בספטמבר. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, ההתרעה מתייחסת בעיקר לוושינגטון וניו יורק.

 

 

 

פרסומת

 

 

מהמשרד לביטחון לאומי נמסר כי מדובר בהתרעה רצינית, אולם לא ודאית. „נמשיך לנקוט בכל הצעדים ההכרחיים כדי לסכל כל איום שעולה”, נמסר בהודעה מטעם המשרד. הנשיא ברק אובמה עודכן בדבר איום הטרור.

 

על פי רשת NBC, בארצות הברית שקלו תחילה האם להעלות את רמת הכוננות בעקבות האיומים. לבסוף הוחלט להעלות כוננות בניו יורק בלבד. מפקד משטרת ניו יורק אף הביע חשש כי ארגון אל-קאעדה ינסה לתקוף את העיר ביום השנה העשירי לפיגועים.