להתייחס ברצינות לדיווחים על התקדמות בעסקת שליט

לאורך היממה האחרונה הולכות ומצטברות ידיעות על התקדמות משמעותית בעסקת שחרור גלעד שליט. גורם בכיר בחמאס אף מדווח אחה”צ על „התרככות” בעמדה הישראלית. אהוד יערי מסביר כי צריך להתייחס ברצינות לאינפורמציה הזאת שחמאס מוסר ומדליף, מהסיבה הפשוטה שעד עכשיו הוא לא עשה זאת

אהוד יערי | חדשות 2 | פורסם 16/08/11 18:23

 

מחזיק תיק החוץ בחמאס אוסמה אבו-חמדאן אומר היום מפורשות כי יש ריכוך והגמשה בעמדה הישראלית בנוגע למשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

 

– פרסומת –
 

ההתבטאות של בכיר חמאס מצטרפת לדיווח של כתבת העיתון „אל חיאת” בקהיר, שמסרה כי על פי מקורות פלסטינים ומקורות במודיעין המצרי, יש ריכוך בעמדת ממשלת ישראל בשלוש סוגיות מרכזיות להשלמת העסקה. 

הסוגיה הראשונה היא גורל האסירים בני מזרח ירושלים, השנייה – גורל האסירים השפוטים מקרב ערביי ישראל, והשלישית והחשובה ביותר – נכונות ישראלית, על פי חמאס, לצמצם את מספר האסירים שישוחררו ולא יורשו לשוב לבתיהם בגדה, אלא יוגלו לרצועת עזה או למקום אחר.

חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, נמצא כעת בקהיר עם משלחת המכילה את כמעט כל צמרת הארגון. על פי הדיווחים הולכים לדון בתיק שליט, והמתווך הגרמני נמצא עמוק בתמונה, ורוצה על פי חמאס להגיע לפתרון.

בשלב זה אנחנו על קרקע בטוחה למדי להגיד שיש התקדמות במשא ומתן, ושהדברים לא קופאים על השמרים. צריך להתייחס ברצינות לאינפורמציה הזאת שחמאס מוסר ומדליף, כי עד עכשיו הוא לא עשה זאת. אין סיבה טובה מדוע יגידו שיש הגמשה בצד הישראלי – אם אין כזאת.