מאמצי האיתור: מז&…

 


מאמצי האיתור: מזג האוויר מקשה על חילוץ הגופות

 

אסון המסוק: התקשורת ברומניה דיווחה כי 4 גופות כבר נמצאו, אבל תנאי הסביבה מקשים על הגעת כוחות הצלה ל”יסעור” שהתרסק. מטייל ישראלי ברומניה: „יש כאן הרים גבוהים וערפל כבד, קשה מאוד להגיע לאזור ברגל”

 

 

בגובה 2,246 מטר מעל פני הים, באזור מרוחק מיישוב, מחפשים שלטונות רומניה את המסוק הישראלי שהתרסק אתמול (יום ב’) – ועליו שישה חיילי צה”ל ומשקיף מרומניה. על פי התקשורת הרומנית, אובדן הקשר עם המסוק אירע כשהוא טס מעל הרי הקרפטים ליד העיירות פונדטה וזרנסטי, בגבול בין המחוזות בראשוב ודימבוביצה, כ-120 קילומטר צפונית-מערבית לבירה בוקרשט.

 

אסון ברומניה: הדיווחים האחרונים ב-ynet

 

ערפל כבד מנע ממסוקים לטוס לכיוון צלע ההר, בה פגע המסוק שהתרסק. ארבעה טייסי צה”ל ושני מכונאים מטוסים היו על ה”יסעור”, השייך לטייסת „דורסי הלילה”. ברומניה דיווחו כי ארבע גופות כבר נמצאו. כוחות ההצלה המקומיים אמרו שהתקשו להגיע למקום בשל תוואי השטח ההררי, ולכן סגרו את התנועה באזור.

 

הלילה הותרו לפרסום שמות הנעדרים, ארבעה מהם טייסים: סגן-אלוף במיל’ אבנר גולדמן, בן 48 ממודיעין, סגן-אלוף דניאל שיפנבאור (43) ממושב קדרון, רב-סרן יהל קשת (33) מחצרים ורב-סרן ליאור שי (28) מתל נוף. שני הנעדרים האחרים הם מכונאים מוטסים: סגן ניר לקריף (25) מתל נוף ורב-סמל אורן כהן (24) מרחובות.

 

צפו בחיפושים אחר המסוק הישראלי

עזרא שור, ישראלי המטייל ברומניה שהגיע בשעות הצהריים סמוך למקום בו נראה לאחרונה ה”יסעור” הישראלי, סיפר ל-ynet כי במקום שורר ערפל כבד: „בשעות היום היה גשום, הערפל התחיל מאוחר יותר. יש כאן הרים גבוהים, זה אזור שמאוד מורכב להגיע אליו ברגל”. שור ומספר ישראלים נוספים ניסו להגיע לאזור ההתרסקות, אך בינתיים ללא הצלחה:  „נעשה ככל יכולתנו כדי לסייע בכל מה שצריך”.

 

 

צוותי חילוץ והצלה ברומניה החלו בפעולות מיידיות, בעזרת מסוק הצלה רפואי של חיל האוויר הרומני ושני מסוקים ישראליים. בהמשך צפוי להגיע למחוז ברשוב במרכז המדינה גם מטוס מסוג „קרנף” של חיל האוויר, שייצא בבוקר לרומניה. עליו יהיו צוותי רפואה, רבנות ונציגי חיל האוויר.

 

 

דובר משרד ההגנה הרומני, קונסטנטין ספאנו, אמר כי המסוק טס בגובה נמוך, כחלק מהתרגיל „שמיים כחולים”, בו מתרגלים הצבאות גם התמצאות בשטחים לא מוכרים, אימוני הצלה וסיוע רפואי. מפקד חיל האוויר, עידו נחושתן, מינה צוות בראשות קצין בדרגת תא”ל כדי לחקור את נסיבות האירוע, שר ההגנה הרומני גבריאל אופראה הקים במקביל צוות חקירה נוסף.

 

לפי שעה לא יודעים בחיל האוויר להצביע על הנסיבות שהובילו לאובדן הקשר ולא ברור האם מדובר בתקלה טכנית או בטעות אנוש

אטילה שומפלבי, רומניה

עדכון אחרון:  27.07.10, 00:26
שתפו בטוויטרשתפו בפייסבוק שתף