טורקיה תנקוט צע&…


   בארץ  

המשטרה נערכת: חשש ממהומות במגזר הערבי

  עודכן 08:21 01/06/2010 מאיר ברדוגו וחזי סימנטוב

לאור קריאות אתמול במגזר הערבי למחאה בעקבות אירועי המשט, במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים. בהר הבית יפרשו שוטרים במהלך התפילות. במקביל נערכות הערכות מצב ובמשטרה ערוכים גם לתרחישי קיצון

 

   

(0:40 שניות)

מחסני חשמל    פרסום 

אחרי הקריאות שנשמעו אתמול ליציאה לרחובות, נערכת גם הבוקר (שלישי) המשטרה בכוחות מתוגברים באזורים שונים ברחבי הארץ לאפשרות של התלקחות מהומות במגזר הערבי.
כוחות משטרה עומדים להתפרש ברחבי הארץ ובמיוחד במוקדים הרגישים. בין היתר יערכו סביב הר הבית בזמן התפילות על מנת למנוע חיכוכים. במשטרה עורכים כל העת הערכות מצב ומתכוננים גם לתרחישי קיצון.
המשטרה ערוכה לתרחשי קיצון שונים. אתמול, אחרי שהעניינים עברו יחסית רגוע, חוץ מאום אל פאחם, וואדי ערה והגליל מעבר להפרות סדר נקודתיות לא היו הפרות סדר המוניות וזה עשוי להרגיע.
אתמול קרא ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, להמון לצאת לתהלוכות מחאה וזעם. „לפשע שהישראלים ביצעו בכוח צבאי, יהיו השלכות על הכיבוש”, איים. גם ראש איגוד חכמי ההלכה הסונים הצטרף לקריאות וביקש לקיים ביום שישי „יום זעם” כמחאה על האירועים. חיזבאללה הביע מצידו נכונות לקחת חלק באירועים ובאמצעי התקשורת הערביים מדווחים על הפגנות צפויות ב”אל אקצא”.
 

„טורקיה תנקוט צעדים קשים נגד ישראל”

למרות ההכרזות בעולם הערבי, אחרי שאתמול הוכרזה כוננות שיא הבוקר פחות מודאגים במשטרה. הקריאות לא הציתו את השטח בצורה משמעותית והפרות סדר נקודתיות בוואדי ערה ובאזור הגליל לא הגיעו לכדי מהומות המוניות.
בתוך כך בעקבות פגיעה בפעילים טורקים במשט בטורקיה ממשיכים ם במשט, טורקיה ממשיכה לאיים כי תנקוט „צעדים קשים ביותר נגד ישראל”. שלושה תרגילים צבאיים משותפים כבר בוטלו וראש ממשלת טורקיה, טאיפ ארדואן גינה את פעולותיה של ישראל. „מדובר בטרור של מדינה”, אמר ארדואן וטען כי ישראל הפרה את החוק הבין-לאומי.
בדבריו הדגיש כי טורקיה לא תשאר אדישה נוכח האירועים. „צריך לדעת כי כי לא נשאר בשקט בפני טרור בלתי אנושי של מדינה”. לאור האירועים החליטו באנקרה החליטה להשיב את השגריר הטורקי בישראל הביתה.