המדגמים

לבני ניצחה את נתניהו,

ליברמן עובר את העבודה


 

 

לפי מדגמי ערוצי הטלוויזיה ציפי לבני וקדימה הצליחו להדביק את הפער שחזו הסקרים לאורך מערכת הבחירות, ולגבור על נתניהו והליכוד. העבודה בראשות ברק התרסקה והפכה לרביעית בגודלה אחרי אביגדור ליברמן שהוביל את ישראל ביתנו לכ- 15 המנדטים

nrg מעריב | 10/2/2009 22:00     עם סגירת הקלפיות הלילה (ג’) בשעה 22:00 בדיוק, מתפרסמים תוצאות מדגמי הטלוויזיה, מהן עולה כי קדימה בראשות ציפי לבני הצליחה להדביק את הפער ולגבור על בנימין נתניהו והליכוד. על פי מדגם ערוץ 2 מקבלת קדימה 29 מנדטים, בעוד הליכוד זוכה ל-27 מנדטים. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן הופכת לשלישית בגודלה עם 13 מנדטים, ואילו מפלגת העבודה בראשות אהוד ברק מתרסקת ל-?? מנדטים, והופכת לראשונה בהיסטוריה.
לאורך כל היום נרשמו אחוזי הצבעה גבוהים משהיו בבחירות הקודמות בכשלושה אחוזים. על פי נתוני ועדת הבחירות המרכזית, עד לשעה 20:00 הצביעו 59.7% מבעלי זכות הבחירה, בעוד שב-2006 הצביעו עד לאותה השעה 57.2% בלבד.
בעת שפורסמו המדגמים, שהתה השרה בביתה בתל אביב עם בני משפחתה. במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, שם מרוכז המטה של לבני, נמצאים פעילים צעירים וחברי כנסת שצפו במדגמים שהוקרנו על מסכי ענק.
בעבודה ובליכוד התכנסו הפעילים בשני מטות שונים בגני התערוכה בתל אביב. בניגוד לליכוד, שהיה במתח עד לפרסום תוצאות המדגמים, בעבודה שמרו על אווירה רגועה. מפלגת השלטון ברוב שנותיה של המדינה כבר הכירה בכך שהעבודה כבר לא תצליח להשיג את מרב המנדטים, וכי הקרב האמיתי מתנהל בין הליכוד לבין קדימה.