ארה”ב: להמשיך בתה&#…

מאת: סוכנויות הידיעות


הבית הלבן קורא לישראל ולפלסטינים להיות מחוייבים לתהליך השלום: „היה מגעיל לראות חגיגות בעזה”. משרד החוץ קורא למדינות העולם לגנות את הפיגוע ולתמוך במאבק ב”רוצחי תלמידים”

הבית הלבן קרא היום (שישי) לישראל ולפלסטינים להמשיך בתהליך המדיני למרות הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים, בו נהרגו שמונה תלמידי ישיבה ישראלים. „הדבר החשוב ביותר הוא שתהליך השלום יימשך, ושהצדדים מחויבים אליו”, מסר דובר הבית הלבן, טוני פראטו, לכתבים.
בתשובה לשאלה, האם הבית הלבן מאוכזב מכך שמועצת הביטחון של האו”ם לא גינתה את הפיגוע, אמר דובר הבית הלבן: „אין מה להסביר, שתקיפה מסוג זה… מצדיקה לא פחות מגינוי… זה היה מייאש מאד לראות אנשים חוגגים ברחובות עזה ובמקומות אחרים. זה היה למעשה מגעיל”.

נשיא ארה”ב, ג’ורג’ בוש, גינה מוקדם יותר את הפיגוע ואמר כי ארה”ב עומדת לצדה של ישראל. בשיחה עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לאחר הפיגוע הביע בוש את תנחומי העם האמריקני למשפחות הרוגי הפיגוע ולעם בישראל כולו, ואמר ארה”ב שותפה למאבק בטרור: „מציאות הטרור היא מציאות שעל כולנו להתמודד איתה”.
גם שרת החוץ של ארצות-הברית, קונדוליזה רייס, גינתה את הפיגוע וכינתה אותו „פעולת טרור מושחתת וברברית”. רייס שוחחה בצהריים עם יו”ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), והבטיחה כי תעשה ככל יכולתה להשיב את השקט לאזור. במהלך השיחה גינתה רייס את הפיגוע הרצחני .
אמש שוחחה רייס גם עם שרת החוץ, ציפי לבני, והביעה תנחומים לעם בישראל ולמשפחות ההרוגים. „הפיגוע הכה בתדהמה את כל אומות העולם התומכות בשלום”, אמרה רייס, „ארצות-הברית מגנה בתוקף את האירוע הרצחני. שרת החוץ של ארצות-הברית הוסיפה כי אין שום טענה המצדיקה את הפעולה הזאת.
ישראל: על העולם להירתם למאבקנו בטרור
ממשרד החוץ בירושלים נמסר כי „מסע הרצח של תלמידים במהלך אירוע דתי מבטא בצורה נפשעת את היסודות הפונדמנטליסטים שבשמם פועל הטרור הפלסטיני. ישראל לעולם לא תיתן לטרור להשיג את מטרותיו. פיגועים נתעבים מאין אלה צריכים לחזק את ההבנה של העולם החופשי מהי המהות איום טרור.
„אל מול איום שכזה נדרשת עמידה ברורה נחרצת ובלתי מתפשרת. ישראל עומדת בחזית המאבק בטרור ותמשיך להגן על אזרחיה החשופים לטרור מדי יום. ישראל מצפה מאומות העולם לתמוך בה במלחמתה נגד רוצחי תלמידים, נשים וילדים, כשאין הם בוחלים במקום, באמצעים ובמטרות”, נמסר ממשרד החוץ