איראן: מצרים “לא מ&…

Iran: Warships to pass through Suez

 


איראן: מצרים “לא מצאה פגם. הספינות יעברו”
הטלוויזיה הממלכתית בטהרן דיווחה כי בשיחה בין בכירים ברפובליקה האיסלאמית לבין עמיתיהם בקהיר נאמר להם כי במצרים אין כל התנגדות למעבר ספינות הקרב האיראניות לכיוון חופי סוריה. הבוקר דווח כי השלטונות בקהיר מנעו את השיט

רויטרס

לפי הדיווחים האחרונים, החליטה מצרים לבטל את מעבר ספינות המלחמה האיראניות בתעלת סואץ, אבל לפחות הטלוויזיה הממלכתית בטהרן משדרת עסקים כרגיל. היום (ה’) דווח שם כי רשויות מצרים “לא מצאו שום פגם” בכך שכלי המלחמה הימיים של איראן יעברו דרך התעלה המחברת בין ים סוף לים התיכון לכיוון סוריה.

 

 

בדיווח נאמר כי “בכירים באיראן עמדו בקשר עם עמיתיהם בקהיר כדי לדאוג לסידורי האבטחה של הספינות שיעברו. הם אמרו שהם לא מצאו כל פסול בשיט שלהן שם”.

אחת מספינות המלחמה האיראניות. יעברו בקרוב?

 

הבוקר אמרו גורמים רשמיים בתעלה כי עד כה, לא הגיעה לשם אף אחד מבין הספינות המדוברות. בהמשך דווח במצרים כי השלטון החדש בקהיר הוא שמנע את מעבר הספינות. “לרשויות בתעלת סואץ נמסר שהמעבר המתוכנן של ספינות הקרב האיראניות נדחה, ושלא נמסר מועד חדש לחציה”, מסר לסוכנות הידיעות רויטרס גורם מצרי רשמי בתעלה, שסירב להזדהות.

 

אותו גורם, שזיהה את ספינת הטילים ואת ספינת המשא כ”אלוונד” ו”חארג”, אמר כי הן שטו סמוך לעיר הנמל הסעודית ג’דה. ברשת “אל-ערביה” דיווחו כי שלטונות מצרים ביטלו את אישור המעבר שניתן מוקדם יותר לשתי הספינות האיראניות.

 

“אין אף ספינת מלחמה איראנית שנמצאת ברשימת ההמתנה לכניסה לתעלה ביום שישי בבוקר, ואף אחת לא נכנסה היום לתעלה”, אמר אחמד אל-מנקלי, חבר בוועד התעלה, שאחראי על תנועת הספינות בה. אל-מנקלי הסביר כי כל ספינת קרב שחוצה את התעלה זקוקה לאישור משרי ההגנה והחוץ של מצרים. אם אכן הספינות היו נכנסות לתעלה, זו היתה הפעם הראשונה שדבר שכזה מתרחש, מאז המהפכה האיראנית ב-1979.

 

בנאום אמש בפני פורום “ועידת הנשיאים”, אמר שר החוץ, אביגדור ליברמן, כי “אמורות לעבור בתעלת סואץ שתי ספינות מלחמה של איראן לים התיכון ויגיעו לסוריה, דבר שלא קרה שנים רבות”. ליברמן הוסיף כי הקהילה הבינלאומית צריכה להבין ש”ישראל אינה יכולה להתעלם לנצח מן הפרובוקציות הללו”. גם שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי “ישראל עוקבת בתשומת לב אחר תנועת האוניות האיראניות ועדכנה מדינות ידידותיות בנושא. ישראל תמשיך לעקוב אחר תנועת האוניות”.

 

 

Iran: Warships to pass through Suez
Though Egyptian official says Suez Canal Authority informed about cancellation of two Iranian ships’ passage, Press TV insists ships on schedule as Egypt sees ‘nothing wrong’ with plan

Reuters

BreuerPress-media info